راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی + 6 نکته طلایی

در خرید کاشی سرامیک مناسب سرویس بهداشتی برای هر مکانی باید به طرح، رنگ و جنس کاشی توجه داشته باشیم تا انتخاب درست و بهتری داشته باشیم. ما در راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی (Toilet Tile Buying Guide) نکاتی را به شما خواهیم گفت تا بتوانید بهترین انتخاب را در...
راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی - ماناتایل

فهرست مطالب

در خرید کاشی سرامیک مناسب سرویس بهداشتی برای هر مکانی باید به طرح، رنگ و جنس کاشی توجه داشته باشیم تا انتخاب درست و بهتری داشته باشیم. ما در راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی (Toilet Tile Buying Guide) نکاتی را به شما خواهیم گفت تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید کاشی سرویس بهداشتی خود داشته باشید. مهم نیست که طراحی و یا ساخت سرویس بهداشتی منزل شما چگونه است؛ اگر به راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی توجه نکنید و  از کاشی و سرامیک نامناسب استفاده کنید، کل ظاهر و حس آن از بین می رود.

با بازرگانی کاشی و سرامیک ماناتایل همراه باشید تا با حفظ فقط چند نکته کلیدی در ذهن، گزینه های انتخاب خود را محدود و انتخاب نهایی کاشی را بسیار سریع و دقیق تر انجام دهید.

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی: نکات قبل از انتخاب رنگ

1. توجه به متراژ سرویس بهداشتی

از آنجایی که اکثر سرویس بهداشتی ها به ویژه در خانه های آپارتمانی حتی ویلایی معماری و طراحی کوچکی دارند؛ پس باید به سراغ کاشی هایی رفت که نصب آن موجب کوچک تر به نظر رسیدن سرویس بهداشتی نشود. به طور مثال قطعا رنگ های تیره برای کاشی سرویس بهداشتی مناسب نیستند و سرویس بهداشتی را کوچک جلوه می ‌دهند. اما در صورتی که محیط سرویس بهداشتی شما بزرگ است می ‌توانید از ترکیب رنگ های تیره و روشن با هم استفاده کنید.

2. توجه به بهداشت سرویس بهداشتی

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی باید رعایت کنید، مسئله بهداشت و تمیزی آن می باشد. از آنجایی که سرویس بهداشتی مکانی پر تردد است و در معرض انواع میکروب ها قرار دارد،باید به صورت روزانه تمیز و ضدعفونی شوند. دقت داشته باشید که اگر رنگ کاشی سرویس تیره باشد؛ بی شک کثیفی ها را نمایان نمی ‌کند. پس بهتر است برای رسیدگی هر چه بیشتر به سرویس بهداشتی، کاشی هایی با رنگ شفاف و روشن خریداری کنید.

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی: قبل از انتخاب رنگ

3. توجه به سبک دکوراسیون داخلی

طرح و رنگ کاشی سرویس بهداشتی ساختمان های لاکچری و باشکوه با ساختمان های مدرن و مینیمال تفاوت دارد. شاید پیش خود فکر کنید که این معیار اهمیت چندانی ندارد؛ اما هماهنگی طرح و رنگ کاشی حمام و سرویس بهداشتی با دکوراسیون داخلی می‌تواند در ذهن افراد اثر خوبی بگذارد.

4. توجه به ایجاد احساس آرامش و تمیزی

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی می گوید که سرویس هم مانند اتاق خواب ها باید حس آرامش را به فرد منتقل کند. بی شک رنگ های شاد و پرهیجان مثل قرمز، نارنجی و یا قهوه ای تیره نمی‌ توانند چنین حسی را منتقل کنند.

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی: بررسی بهترین رنگ

1. سفید، یکی از رایج ترین رنگ ها برای کاشی سرویس بهداشتی

به جرات می توان گفت که خرید کاشی سفید جزو یکی از رایج ترین و پرطرفدارترین رنگ ها برای کاشی حمام و سرویس بهداشتی است. از آنجایی که رنگ سفید نور را منعکس می‌ کند به همین دلیل فضای سرویس بهداشتی را بزرگتر جلوه می ‌دهد. یکی دیگر از دلایل رایج بودن رنگ سفید برای کاشی حمام و سرویس بهداشتی، این است که کوچک ترین لکه و کثیفی بر روی آن نمایان می ‌شود و صاحب خانه را برای تمیز و ضدعفونی کردن آگاه می ‌کند. 

علاوه بر اینها، رنگ سفید هیچ وقت از مد نمی ‌افتد و ظاهر را شیک می ‌کند. فرقی ندارد که سبک دکوراسیون منزل شما چیست! چرا که این رنگ به خوبی با تمامی سبک ها چه مدرن و مینیمال، چه کلاسیک و سنتی تطابق پیدا می‌کند. البته رنگ ها دارای تنالیته هستند و شما برای یک محیط مدرن و مینیمال می ‌توانید رنگ سفید یخی را برای سرویس بهداشتی خود انتخاب کنید. اما اگر خانه شما رو به سبک کلاسیک و یا سنتی دارد می ‌توانید با انتخاب کاشی کرم، محیط را گرم‌ تر کنید.

2. آبی، بهترین رنگ برای ایجاد آرامش

آبی نماد آرامش است. بی شک انتخاب رنگ آبی برای سرویس بهداشتی می تواند انتخاب خوبی باشد. این رنگ حس لطافت و تمیزی را به افراد منتقل می ‌کند. البته بهتر است که به طور یکدست از کاشی های آبی برای سرویس بهداشتی استفاده نشود. ترکیب رنگ آبی تیره با سفید می ‌تواند انتخاب هوشمندانه ای برای سرویس بهداشتی باشد.

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی: نکات انتخاب رنگ

3. رنگ خاکستری گرم، بژ و دودی برای ایجاد عمق بصری در سرویس بهداشتی

از دیگر رنگ های کاشی برای سرویس بهداشتی، رنگ خاکستری گرم، بژ و دودی می باشد. استفاده مناسب از این رنگ ها، علاوه بر ایجاد عمق بصری باعث حفظ آرامش هم می شود. این رنگ ها به تنهایی هم برای دکوراسیون کلاسیک و هم برای دکوراسیون مدرن مناسب هستند و سرویس بهداشتی شما را جذاب می ‌کنند.

4. ترکیب رنگ سفید با مشکی

یکی از مزیت های رنگ سفید برای سرویس بهداشتی و حمام این است که به خوبی با هر رنگ مناسبی مطابقت پیدا می ‌کند. به طور مثال ترکیب رنگ سفید با مشکی، برای یک ساختمان با دکوراسیون مدرن سیار مناسب می باشد. البته بهتر است که تعداد کاشی های رنگ مشکی کم باشد و بر روی کف سرویس بهداشتی نصب نشود تا هرگونه لکه بر روی کاشی نمایان شود.

5. ترکیب رنگ سفید با سبز

ترکیب رنگ سفید با سبز روح تازه ای به محیط می ‌بخشد و سرویس بهداشتی را بزرگتر جلوه می ‌دهند. همچنین می ‌تواند حس آرامش را برای افراد ایجاد کند. ترکیب رنگ سفید با سبز نعنایی تداعی کننده طبیعت است. اگر می خواهید حس طبیعت را در سرویس بهداشتی بیشتر نمایان کنید می ‌توانید از وسایل چوبی نیز بهره ببرید.

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی: ترکیب رنگ سفید و سبز

6. ترکیب رنگ سفید با فیروزه ای

ترکیب رنگ سفید با رنگ فیروزه ای به شرطی که کاشی های فیروزه ای کوچک باشد؛ محیط داخلی سرویس بهداشتی را جذاب می ‌کند. رنگ فیروزه ای یک رنگ اصیل ایرانی است که می ‌تواند گزینه ی مناسبی برای خانه های ایرانی چه مدرن و چه کلاسیک باشد.

7. ترکیب رنگ سفید با صورتی کالباسی

ترکیب رنگ سفید با صورتی کالباسی از دیگر ترکیب رنگ های مورد علاقه ی افراد می باشد. این ترکیب رنگ برای کاشی، سرویس بهداشتی شما را شیک می‌ کند. البته این رنگ برای خانه های مدرن و مینیمال پیشنهاد می ‌شود.

8. ترکیب رنگ سفید با طوسی

از دیگر ترکیب رنگ ها، ترکیب رنگ سفید با کاشی طوسی می باشد. استفاده از رنگ سفید و طوسی برای رنگ کاشی سرویس بهداشتی، محیط را جذاب و مدرن می کند. بیشتر کاشی های سرویس بهداشتی کافی شاپ های مدرن و مراکز تجاری از این ترکیب رنگ بهره برده اند.

9. ترکیب رنگ سفید با طلایی

رنگ سفید و طلایی برای کاشی، سرویس بهداشتی شما را لاکچری و شیک می ‌کند. در صورتی که سری به سرویس بهداشتی رستوران ها، خانه های ویلایی بزرگ در غرب تهران و … بزنید؛ می ‌توانید شاهد استفاده از کاشی رنگ سفید و طلایی برای سرویس بهداشتی شوید.

ترکیب رنگ سفیید و طلایی برای سرامیک سرویس بهداشتی

راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی: 6 نکته طلایی

در ادامه مقاله به راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی به شرح 6 نکته مهم هنگام خرید می پردازیم.

1- ابعاد سرامیک کف سرویس بهداشتی

به طور معمول چون محیط دستشویی ممکن است همیشه خیس باشد و نیاز به شستشوی مکرر دارد،باید برای سرامیک مناسب برای سرویس بهداشتی  از کاشی کف مناسب که لیز نباشد استفاده کنید. برای جلوگیری از لیز شدن کف از کاشی و سرامیک هایی با ابعاد کاشی سرویس بهداشتی کوچک تر استفاده کنید، زیرا بندکشی های بین هر کاشی موجب جلوگیری از لیز شدن کف سرویس می شود. 

2- اندازه سرامیک دیوار سرویس بهداشتی

برخلاف کف سرویس بهداشتی، برای ابعاد کاشی دیوار میتوان هم از سایز بزرگ و هم از سایز کوچک استفاده کرد که این مسئله بستگی به فضای سرویس بهداشتی دارد. ابعاد بستگی دارد به اینکه فضای سرویس بهداشتی کوچک باشد یا بزرگ. برای فضاهای بزرگ باید از کاشی و سرامیک هایی با ابعاد بزرگ استفاده شود و همچنین برای سرویس بهداشتی های کوچک برای این که باعث خطای دید شده و فضا بزرگ تر نشان داده شود باید از کاشی و سرامیک هایی با ابعاد کوچک استفاده شود.

3- تعادل: قانون مهم راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی

اغلب سرویس بهداشتی هایی که مشاهده می کنید در آن ها از چندین نوع کاشی و سرامیک به جهت نشان دادن نمایی یکپارچه منسجم استفاده شده است. یکی از قوانین مهم راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی این است که بیش از 3 مدل کاشی به کار نبرید. در فضاهای کوچک نیز استفاده از کاشی ها در مدل، طرح و رنگ های متنوع زیبایی نخواهد داشت. پس از تنوع کم تر مدل، رنگ و اندازه کاشی و سرامیک برای یک فضا بسیار چشم نوازتر خواهد بود.

4- طرح و رنگ کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

انتخاب طرح و رنگ کاشی سرویس بهداشتی و بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی بستگی به مکان آن دارد. به طور مثال برای کف و دیوار سرویس بهداشتی های با فضای کوچک توصیه می شود که از کاشی و سرامیک براق با رنگ روشن و ساده تر استفاده شود تا انعکاس نور موجب هم تمیز تر دیده شدن و همچنین بزرگ تر دیده شدن فضای آن گردد.

همچنین برای سرویس بهداشتی بزرگ میتوان از کاشی و سرامیک با رنگ های تیره و حتی طرح های شلوغ نیز استفاده کرد، زیرا محدودیتی برای انتخاب رنگ و طرح به دلیل کوچک بودن فضا ندارید.

در انتخاب طرح و مدل کاشی برای سقف، اگر سقف سرویس بهداشتی کوتاه است، بهتری است از طرح های عمودی و ساده استفاده شود تا فضا را بلند تر نشان دهد. در ادامه چند مدل کاشی سرویس بهداشتی کوچک را بررسی خواهیم کرد. 

5- جنس کاشی سرویس بهداشتی

همانطور که گفته شد به دلیل این که این مکان ممکن است در اکثر مواقع خیس و مرطوب باشد، ممکن است باعث لیز خوردن افراد شود. به همین دلیل توصیه می شود که چه در فضای بزرگ و چه در فضاهای کوچک، برای کف سرویس بهداشتی از کاشی مات و بدون لعاب استفاده شود.

کاشی های لعاب دار به دلیل سطح صاف و سیقلی ای که دارند بسیار لیز هستند و این لیز بودن در صورت خیس شدن چند برابر خواهد شد که بسیار خطرناک است و میتواند باعث آسیب دیدن شود. اما برای کاشی دیوار سرویس بهداشتی توصیه می شود که از نوع براق و صاف آن استفاده شود تا به سادگی شستشو و تمیز شوند.

جنس کاشی دیوار سرویس بهداشتی

6- کیفیت کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

در خصوص راهنمای خرید کاشی مناسب سرویس بهداشتی، کیفیت آن یکی دیگر از مسائل مهم است. به این صورت که برای محیط سرویس بهداشتی های عمومی که رفت و آمد آن بسیار بیشتر از سرویس بهداشتی های منازل مسکونی است باید از نوع کاشی و سرامیک با سطح کیفی و مقاومت بالا در برابر سایش و فشار استفاده شود.

نکته بعدی در رابطه با کیفیت کاشی، میزان جذب آب در آن است که می توان برای محیط هایی همچون سرویس بهداشتی که به طور مرتب نیاز به شستشو دارد باید از کاشی و سرامیک هایی استفاده شود که میزان جذب آب آن ها بسیار کم است. بهترین نوع و با کیفیت ترین کاشی که جذب آب کمی هم دارد کاشی پرسلان است.

جمع بندی :

ما در راهنمای خرید کاشی سرامیک سرویس بهداشتی نکاتی را برای انتخاب کاشی برای سرویس بهداشتی راحت تر و بهتر به شما گفتیم. افراد دارای سلیقه های متفاوتی هستند و هر کسی تمایل دارد تا بر اساس دکوراسیونی که برای سرویس بهداشتی خود در نظر دارد، کاشی و سرامیک مدل خاصی را انتخاب کند.در خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی دقت کنید چرا که بخش زیادی از منظره سرویس بهداشتی را به خود اختصاص می دهد، بخش های پرکارد منزل است و باید طراحی آن به خوبی انجام شود.

اگر محتوای مقاله راهنمای خرید کاشی مناسب سرویس بهداشتی و بهترین کاشی برای کف سرویس بهداشتی برای شما مفید بود لطفا آن را برای دوستانتان به اشتراک بگذارید.همچنین شما می توانید نظر خود را درباره این مقاله با ما و سایر کاربران مجله ماناتایل در میان بگذارید .

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقاله خیلی خوبی بود. ممنون از شما

MANATILE
پاسخ به  جلالی

🙏🌹

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

پل های ارتباطی ماناتایل (روی آیکون مورد نظر کلیک کنید)

مقالات مرتبط

صادرات کاشی و سرامیک به عراق - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به عراق

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک - ماناتایل

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک(روش آسان و کاربردی)

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی - ماناتایل

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

سرامیک یا موزاییک کدام ببرای کف حیاط بهتر است

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

علت-لق-شدن-سرامیک-کف

علت لق شدن سرامیک کف + راهکار تعمیر آن

بهترین کاشی و سرامیک

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک