مقالات ماناتایل

صنعت سرامیک یکی از صنایع ساختمانی است که به توسعه صنعت ساخت و ساز کمک می کند. استان یزد که نیمی از تولید داخلی کاشی و سرامیک را به خود اختصاص داده است، قطب تولید محصولات کاشی و سرامیک در ایران است. افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، گرجستان، امارات، تاجیکستان، ارمنستان، ازبکستان، آذربایجان و عراق خریداران کاشی و سرامیک ایرانی هستند. در این میان بیشتر صادرات این محصول به کشور همسایه یعنی عراق انجام می شود.
نصب کاشی و سرامیک شاید در ظاهر کاری آسان باشد امـا اگر تمام جزئیات و نکات آن به درستی رعایت نشود قطعاً مشکلاتی به همراه خواهد داشت پس بهتر است ابتدای کار با اصول آن هماهنگ شوید؛ نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک نیز یکی از موارد حساس و تخصصی است که نیاز است بر طبق اصول انجام شود، وبسایت ها و ابزارهای مختلفی برای محاسبه متراژ وجود دارد امــا تجربه نشان داده است محاسبه دستی و با استفاده از فرمول دقیق تر بوده و کارایی بالایی در کاشی کاری و نصب سرامیک دارد.
روسیه کشوری پهناور و بازار هدف صادرات کالاهای مختلف برای بسیاری از کشورهای جهان می باشد. این کشور به دلیل نزدیکی به ایران از شرایط مطلوبی برای صادرات و واردات برای تجار ایرانی برخوردار است. یکی از محوصلات صادرات به روسیه کاشی و سرامیک می باشد. بازار صادرات کاشی و سرامیک به روسیه بازار رو به رشدی است که محصولات کاشی و سرامیک ایران به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.
کشور ایران از دیرباز به کشور ترکیه محصولات مختلفی را صادر می کرده است. از جمله محصولات صادراتی به ترکیه کاشی و سرامیک است. رشد چشمگیر اعداد و ارقام مربوط به تولید کاشی و سرامیک ایران در دو دهه اخیر نشان دهنده پتانسیل و همچنین نقاط قوت این صنعت مهم کشور است. در واقع ایران پس از چین، هند، برزیل و اسپانیا پنجمین تولید کننده سرامیک و کاشی در جهان می باشد.
شغل کاشی فروشی یکی از مشاغل با بازار تقریبا همیشه پرتقاضا است، زیرا تقاضای دائمی برای خرید کاشی و سرامیک وجود دارد. کاشی و سرامیک در صنعت ساختمان سازی به شکل های مختلفی مانند کاشی کف، کاشی دیوار، رومیزی، کانتر و غیره به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد و مطمئناً به زیبایی و ارزش هر خانه یا ساختمانی می افزاید.
اگر شغل شما هم کاشی فروشی است و علاقه دارید که فروش محصولاتتان را افزایش دهید و نحوه بازاریابی کاشی و سرامیک را نمی دانید؛ توصیه می کنم در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های اصولی و حرفه ای راه های جذب و افزایش مشتری را به شما عزیزان معرفی کنیم.
سرامیک بهتر است یا موزاییک؟ این پرسش بارها و در موقعیت‌های مختلف مطرح شده و نیاز افراد به یک پوشش ایمن، بادوام و مقرون‌به‌صرفه را به‌ویژه برای پوشش کف حیاط یادآور می‌شود. برای رسیدن به پاسخ این پرسش، لازم است ابتدا اطلاعات خود را در زمینه این دو محصول تکمیل نموده، سپس شیوه تولید و مزایا و معایب هر یک را بررسی نماییم. به این ترتیب خواهیم توانست انتخابی بهینه را در این مورد رقم زده و سرامیک یا موزاییک را به تناسب و در موارد لازم و مفید، برای پوشش کف حیاط مورد استفاده قرار دهیم.
هنگامی که به دنبال خرید کاشی کف برای منزل خود هستید ممکن است ناخودآگاه به یاد سرامیک و کاشی های لق شده و حس آزار دهنده آن ها بیفتید، حتماً برای شما هم پیش آمده که هنگام راه رفتن در منزل یا محیط بیرون پا بر روی سرامیکی بگذارید که لق شده، چه احساسی داشتید؟
دنیای کاشی و سرامیک دنیای هیجان انگیزی از طرح، رنگ...