راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

اگر شغل شما هم کاشی فروشی است و علاقه دارید که فروش محصولاتتان را افزایش دهید و نحوه بازاریابی کاشی و سرامیک را نمی دانید؛ توصیه می کنم در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های اصولی و حرفه ای راه های جذب و افزایش مشتری را به شما عزیزان معرفی کنیم.
راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی - ماناتایل

فهرست مطالب

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی، با سلام ، اگر شغل شما هم کاشی فروشی است و علاقه دارید که فروش محصولاتتان را افزایش دهید و نحوه بازاریابی کاشی و سرامیک را نمی دانید؛ توصیه می کنم در این مقاله با ما همراه باشید تا روش های اصولی و حرفه ای راه های جذب و افزایش مشتری را به شما عزیزان معرفی کنیم.

صنعت کاشی و سرامیک و شغل کاشی فروشی یکی از صنایع مهم کشور است که کاربرد وسیعی در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت و ساز، پزشکی و نظامی دارد همین امر باعث شده امروزه با افزایش جذب نمایندگی کاشی و سرامیک همراه باشیم.

این صنعت با رشد خوبی که در دهه اخیر تجربه کرد بازار نسبتاً مناسبی را برای انواع کسب و کارهای مرتبط فراهم نمود به همین دلیل لازم است تا راه های بازاریابی کاشی و سرامیک را فرابگیرید.

مغازه کاشی فروشی

ما در این مقاله تکنیک های فروش کاشی و جذب مشتری کاشی را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. شاید فکر کنید که برای جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی لازم نیست کار خاصی انجام دهید ، اگر چنین تصوری دارید باید بگم سخت در اشتباه هستید.

شاید فروش محصول کارسخت و پیچیده ای نباشد ولی حتما نیازمند مهارت است تا بتوانید افرادی را که به مغازه شما مراجعه می کنند دست پر بدرقه کنید. در این مقاله در چندین گام تلاش داریم تا برای شما عزیزان این مهارت ها را توضیح دهیم که باعث افزایش جذب مشتری کاشی خواهد شد.

گام اول : به محصولاتتان علاقه و تعصب داشته باشید

علاقه و تعصب داشتن به محصول باعث می شود ما اطلاعات کافی نسبت به آن داشته باشیم. فرض کنین که مشتری درباره تفاوت انواع کاشی ها از شما سوال می پرسد یا ممکن است سوال کند که چرا قیمت اجناس شما گران تر از مغازه مشابه شماست ! اگر شما اطلاعات کافی و شناخت درستی از محصولات خود و دیگران نداشته باشید نمیتوانید پاسخ درست و قانع کننده ای به مشتری ارائه کنید.

در نتیجه توصیه اکید می شود که بسیار دقیق و با حوصله و کاملا مسلط از ویژگی ها و مزایای محصولاتتان برای مشتری صحبت کنید.

توجه : دقت داشته باشید که به هیچ وجه صداقت را از دست ندهید و ویژگی ای را به محصولاتتان نسبت دهید که حتما آنرا داراست. این صداقت عامل اصلی جذب مشتری در مغازه شما می باشد.

بدترین آفت برای فروشنده ها ، اغراق و بزرگنمایی بیش از حد و دروغی محصول است و مشتری به راحتی و با سرعت به این ادعای دروغین پی میبرد.

نتیجه آن که تلاش کنید تا ویژگی های واقعی محصول را کامل و مسلط و با رنگ و لعاب توضیح دهید نه اینکه به ادعاهای دروغین بپردازید.

انتخاب کاشی مناسب

گام دوم : ارتباط با مشتری

در این گام نکته مهمی را برای شما عزیزان ارائه کردم که در فروش و جذب مشتری در کاشی فروشی بسیار بسیار موثر است .

بعد از اینکه شما نسبت به محصول و خود و بازار کار مسلط شدید لازم است بتوانید با مشتری خود ارتباط برقرار کنید . بسیاری از فروشندگان محترم به دلیل همین عدم ارتباط بسیاری از مشتری های خود را ازدست داده اند و مانع جذب مشتری شده اند.

ارتباط خوب و موثر با مشتری شاه کلیدی است که قفل فروش را به راحتی می گشاید. اما لازم است بدانیم این ارتباط موثر چگونه است! چراکه اگر بیش از حد باشد مشتری ممکن است برداشت بدی داشته باشد و اگر بسیار ضعیف باشد مشتری به دلیل عدم برخورد مناسب شما مغازه را ترک می کند. چه بسیار مواردی را شاهد بودیم که محصول مورد پسند ما بوده و به دلیل عدم رضایت از رفتار و ارتباط فروشنده مغازه را بدون محصول ترک کردیم و چه بسیار مواردی که بخاطر رفتار مناسب و ارتباط درست فروشنده از خرید خود اطمینان حاصل کرده ایم.

ارتباط با مشتری

المان های یک ارتباط موثر

  • یخ مشتریتان را آب کنید ، به عنوان مثال در سلام و احوال پرسی پیش دستی کنید و یا با راهنمایی درست خریدار را به بخش مورد نظر هدایت کنید.
  • برای ارائه نکات و ویژگی های محصول از مشتری اجازه بگیرید ، مثلا بگید اجازه دارم درباره محصول براتون کامل توضیح بدم و ….
  • به مشتری فرصت فکر کردن دهید ، لازم است مشتری را برای تایم کوتاهی در مغازه تنها بزارید تا با خیال راحت درباره خرید خود فکر کند.
  • اگر حس کردید که مشتری دچار تردید برای خرید است ، با مهربانی و دلسوزانه به اون اطمینان خاطر دهید مثل جمله شما از محصول ما استفاده کنید اگر ناراضی بودید من مسئولیتش رو برعهده میگیرم.

گام سوم : فروش را نهایی کنید!

منظور از نهایی کردن خرید چیست ؟ آیا این روش به معنای خرید صد در صدی محصول است ؟

پاسخ این است که نهایی کردن خرید در حقیقت آخرین کاری است که شما برای فروش محصول و جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی باید انجام دهید چرا که اگر بیشتر از این بخواهید برای خریدن محصول اصرار کنید مشتری را به نوعی کلافه و او را نگران می کنید.

شما باید دقت داشته باشید که رفتار شما نباید به گونه ای باشد که مشتری فکر کند شما فقط به دنبال این هستید که محصولتان را به هر نحوی شده به فروش برسانید. شما باید به مشتری احساس ارزشمند بودن بدهید.

یعنی شما تلاش کنید که مشتری متوجه این قضیه شود که شما خیر مشتری را میخواهید و محصولی را ارائه میدهید که مشتری بیشترین استفاده را از آن خواهد برد.

وقتی که این حس را به خوبی به مشتری القا کردید تقریبا کار شما تمام است و با یک جمله میتوانید کار خود را به پایان برسانید و آن این است ” من تلاش کردم صادقانه اون چیزی که مناسبتون هست رو پیشنهاد بدم مطمعن باشید ما کیفیت محصول رو تضمین میکنیم باز تصمیم با شماست “

با این کار مشتری متوجه میشود که لازم است تصمیم نهایی را بگیرد و با احتمال زیاد کسانی که تا این مرحله فروشنده را همراهی می کنند تصمیم به خرید دارند و از خریدان همیشگی شما  خواهند بود حتی این کار میتواند خریداران را وادار به خرید عمده کاشی و سرامیک کند.

نهایی کردن فروش کاشی

در صورتی که محصولات ما فروش نداشت چه اقدامی انجام دهیم؟

در صورتی که فروش محصولات کاشی و سرامیک شما خوب نیست باید به دنبال علت عدم فروش محصولات کاشی و سرامیک باشید. در صورتی که محصولات خاصی فروش خوبی ندارند خریدآن را متوقف کنید و یا تمایز و شرایطی قائل شوید تا مشتری بتواند با قیمت کمتری یا امتیاز بهتری نسبت به بقیه محصولات و فروشگاه های کاشی و سرامیک دیگر از شما  این محصولات را خریداری کند.

بازار هدف تان را باید مشخص کنید و رعایت مواردی مثل اینکه در بازار هدف شما بیشتر مردم به دنبال چه محصولاتی، با چه قیمتی و حتی به دنبال چه برند هایی هستند و برای هر کدام استراتژی مورد نظر خود را بنویسید.

حتما برای جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی خود نحوه ارائه خدمات و محصولات به مشتری را اجرا کنید و در مورد خدمات پس از فروش و راه های بازگشت مجدد مشتری کاشی و سرامیک خود برنامه ریزی، استفاده از تبلیغات کاشی و سرامیک و استراتژی مناسب بچینید و پیشنهاد می شود در مغازه کاشی و سرامیک خود حتما از استراتژی فروش با در نظر گرفتن بازار هدف استفاده نمایید. در مجله ماناتایل می توانید مقالات تخصصی در زمینه مصالح ساختمانی، کاشی و سرامیک را مطالعه نمایید. همچنین می توانید نظرات خود را در این مورد با ما و کاربران ماناتایل به اشتراک بگذارید.

افزایش فروش کاشی

نتیجه گیری نهایی

با انجام مواردی که در بالا به آن اشاره کردیم ، مطئن باشید که شما به یک فروشنده حرفه ای تبدیل خواهید شد و حتی اگر مشتری محصول مورد نظرش را در فروشگاه شما پیدا نکند قطعا دوباره برای خرید های بعدی به سراغ شما خواهد آمد.

فراموش نکنین که تمام مراحل بالا مستلزم آن است که واقعا شما محصولات با کیفیتی داشته باشید چون ما قصد اجرای نمایش و گول زدن مشتری را نداریم.

همچنین توصیه میکنم حتما از تبلیغات کاشی و سرامیک برای پیشرفت کار خود استفاده کنین که امروزه تبلیغات کمک بسیار بزرگی به خرید کاشی و سرامیک داشته است.

5 8 رای ها
امتیاز بدهید
16 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شاهسوار

سلام. مقاله خیلی خوبی بود. من پادکست فرمول میزبانی از مشتری هم گوش دادم و بسیار عالی بود.ممنون

کامرانی

بله ارتباط با مشتری واقعا مسئله خیلی مهمی هست. من برای خرید کاشی منزلمون به چند مغازه کاشی فروشی رفتیم ولی فقط یکی از اون ها تونست باعث خرید بشه و اون هم بخاطر رفتار و ارتباط خوبی که ازش گرفتیم.

نظیری

سلام. مطالب خیلی خوب هست. مخصوصا که نوشته بودید ویژگی های واقعی محصول را کامل و مسلط و با رنگ و لعاب توضیح دهید خیلی نکته مهمی در فروش هست.

رادمان

سلام.ممنون از مطالب خیلی خوبتون. من 6 تکنیک چیدمان دکور فروشگاه کاشی و سرامیک را مطالعه کردم و پادکست خیلی خوبی بود.

رضایی

سلام. بخش المان های یک ارتباط موثر خیلی خوب بود.ممنون از مقاله خوبتون

رادمهر

مطالب خیلی خوبی بود. ممنونم بابت تکنیک های فروشی که در اختیار گذاشتید.

دهقان طزرجانی

سلام. علاقه و تعصب داشتن نکته خیلی خوب و درستی هست، من در پیجی دیدم که چطور یک نفر باجزئیات جنس خوب را از بد توضیح میداد که چطور باید باشه.ماناتایل هم با ارائه مقالات مختلفی که در مورد محصولات میذارید همین کار رو انجام میده.ممنون

آبادیان

ارتباط با مشتری نکته خیلی مهمی هست. متاسفانه بعضی از فروشندگان از همون ورود اول متوجه میشی که باید خیلی سریع مغازه رو ترک کنی

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

پل های ارتباطی ماناتایل (روی آیکون مورد نظر کلیک کنید)

مقالات مرتبط

صادرات کاشی و سرامیک به عراق - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به عراق

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک - ماناتایل

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک(روش آسان و کاربردی)

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی - ماناتایل

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

سرامیک یا موزاییک کدام ببرای کف حیاط بهتر است

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

علت-لق-شدن-سرامیک-کف

علت لق شدن سرامیک کف + راهکار تعمیر آن

بهترین کاشی و سرامیک

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک