فروش آنلاین محصولات

سایز

کارخانه

کاربرد

لعاب

کاشی پرسلان

نمایش 1–16 از 168 نتیجه

پرسلان عضوی از خانواده بزرگ سرامیک است و در تقسیم بندی مدرن، تولید کنندگان این دسته از محصولات، اصطلاح پرسلان را به محصولاتی با کیفیت و ساخت ویژه از کاشی ها نسبت می دهند. پرسلان شامل دو نوع پولیش و لعاب دار می باشد. پرسلان محصولی است یکنواخت، که از خاک رس، فلدسپات یا گرانیت و سیلیس در فشار و حرارت بالا تولید می شود که بعد از پخت سفید و متراکم می باشد. این محصول جدیدترین تکنولوژی صنعت سرامیک می باشدکه بدلیل زیبایی و امتیازات ویژه، در کف و نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از بزرگترین تولید کنندگان کاشی پرسلان میتوان به کارخانه های کاشی آریا و کاشی مهرداد سرام اشاره کرد که بازرگانی ماناتایل نمایندگی انحصاری این شرکت ها را در اختیار دارد و شما خریداران گرامی برای خرید کاشی و سرامیک پرسلان میتوانید با کارشناسان خبره ماناتایل در ارتباط باشید تا در انتخاب و خرید شما را راهنمایی کنند و بهترین انتخاب را انجام دهید.

این نوع کاشی دارای استحکام، کیفیت و زیبایی بیشتری نسبت به انواع دیگر کاشی است، در حقیقت کاشی پرسلان از خانواده سرامیک‌ها محسوب می‌شود. از نظر ظاهری کاملا مشابه نوع سرامیک است، در تولید آن از خاک رس و دیگر مواد طبیعی استفاده می‌شود. مواد اصلی تولید کاشی‌های پرسلان، خاک رس مخصوص به علاوه ماسه دانه ریز و فلدسپات یا گرانیت و سیلیس است که در دمایی بالاتر از کاشی‌های سرامیک معمولی و البته تحت فشار زیاد، حرارت داده می‌شود.

سرامیک پرسلان در بسیاری از سازه های مسکونی و تجاری استفاده می شود که علاوه بر زیبایی، از استحکام بالایی برخوردارند و در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند و به همین دلیل بهترین انتخاب برای بیمارستان ها و آزمایشگاه ها می باشند.

امروزه انواع مختلفی از پرسلان در سراسر دنیا تولید می شود که پرسلان استخوانی بدلیل شفافیت خاص خود محبوبیت بالایی دارد و بیشترین استفاده را در کشور های ایالات متحده و بریتانیا دارد. سرامیک پرسلان در شکل و طرحهای بیشتری نسبت به سرامیک های معمولی ارائه شده است، به همین دلیل بعضی از مردم تصمیم می گیرند که با محصول کار کنند.

 

تفاوت سرامیک معمولی با سرامیک پرسلان

کاشی پرسلان نسبت به سرامیک‌های استاندارد، چگال تر و بادوام ‌تر است. به علاوه ، جذب آب کاشی پرسلان در مقایسه با سرامیک کمتر می‌باشد. این دو نوع محصول در کوره و تحت دماهای خیلی بالا پخته می‌شوند اما فرآیند تولید آن ‌ها کمی متفاوت است. سرامیک، معمولاً با استفاده از خاک رس قرمز یا سفید تولید می‌شود و لعاب‌دار است، لعاب به حفظ رنگ و طرح سرامیک کمک می‌کند. سرامیک پرسلان، معمولاً با استفاده از خاک رس سفید و روش خاک تحت ‌فشار ساخته می‌شود و به همین دلیل چگال تر است و بافت بهتری دارد. سرامیک پرسلان لعاب‌دار هم وجود دارد. چون پرسلان سخت ‌تر است و پوشش مقاوم‌ تری دارد؛ اغلب کمی گران‌تر است. پس پرسلان هزینه بیشتری دارد اما برای نواحی خلوت، سرامیک کفایت می‌کند.