نحوه نصب کاشی کف

نحوه نصب کاشی کف و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک از تغییر دکوراسیون است. امروزه یکی از راه‌های خوب و محبوب برای پوشاندن کف منزل، نصب کاشی کف است. در ویدئو زیر میتوانید...
نحوه نصب کاشی کف - ماناتایل

فهرست مطالب

نحوه نصب کاشی کف و آموزش سرامیک کاری کف با سیمان از سری موارد پر کاربرد نصب کاشی و سرامیک در بین افراد علاقمند به این سبک از تغییر دکوراسیون است. امروزه یکی از راه‌های خوب و محبوب برای پوشاندن کف منزل، نصب کاشی کف است. در ویدئو زیر میتوانید طریقه نصب سرامیک کف را ببینید:

نصب کاشی کف روی سطح بتنی

در حالی که در ابتدا نصب کاشی کف (Install floor tiles) کمی دلهره آور و طاقت فرسا به نظر می رسد، اما یکی از نصب های آسان کاشی است. بتن یک سطح ایده آل برای نصب کاشی کف است و بیشتر کف های بتنی به آماده سازی بسیار کمی نیاز دارند. نصب کاشی روی کف های بتنی موجود، صرفه جویی زیادی در هزینه برای شما خواهد داشت، زیرا استخدام پیمانکار برای انجام کار می تواند گران باشد.

نحوه نصب کاشی روی کف بتنی - ماناتایل

نازک ترین ملات برای نصب کاشی کف

متداول ترین چسب هایی که در کاشی کاری مورد استفاده قرار می گیرد ملات های نازک است.

دوغاب :

دوغاب برای پر کردن اتصالات بین کاشی یا سنگ استفاده میشود و همچنین باعث تقویت کل سطح، افزایش انعطاف پذیری، جلوگیری از آسیب آب به سطح زیرین و کمک به طراحی نصب کاشی کف می شود.

نکته1: از آنجایی که تعداد کاشی کف زیاد است، هنگام خرید کاشی و سرامیک مطمئن شوید که شماره ی دسته یکسان باشد، حتی اگر تفاوت اندازه و رنگ بسیار کم است.

نکته2 : موادی که برای اطمینان از کاشی کاری موفق باید با دقت انتخاب شوند، چسب ها، دوغاب ها و درزگیر ها هستند.

چک لیست نصب کاشی کف

مواد:

صلیب های کاشی، علامت گذار دوغاب، اندازه گیر نقشه، علامت گذار چینی، پخش کننده ی چسب/دوغاب، اسفنج، دستکش لاتکس، ماله دوغاب

ابزار:

ماله دندانه دار کاشی، پتک لاستیکی، برش دهنده کاشی، انبر کاشی، اره کاشی

1. کف را بررسی کنید تا ترک هایی را که باید قبل از شروع رفع شوند شناسایی و متناسب با آن کف را ترمیم کنید.

2. کف را برای مناطق ناهموار بررسی و از محصول وصله کننده یا تسطیح کننده مطابق با دستورالعمل های سازنده استفاده کنید تا یک سطح یکنواخت ایجاد شود. قبل از ادامه ی کار اجازه دهید این محصول کاملا خشک شود.

نکات قبل از نصب کاشی کف

3. سطح بتن خود را ارزیابی کنید. این سطح باید تمیز، خشک و عاری از نقص باشد. اگر بتن خیلی صاف باشد ملات نمی چسبد، بنابراین از سنباده بتن یا خورنده اسیدی استفاده کنید تا سطح آن کمی زبر شود.

4. طرح بندی کاشی خود را با شروع از مرکز اتاق برنامه ریزی کنید. انجام این کار مهم است زیرا به احتمال زیاد مجبور به برش تعدادی از کاشی ها هستید و میخواهید کاشی های برش خورده در غیر قابل مشاهده ترین نقاط باشند.

شروع طرح بندی هنگام نصب سرامیک کف

5. ملات نازک کاشی را طبق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. در یک زمان مقدار زیادی را مخلوط نکنید، زیرا خیلی زود شروع به سخت شدن می کند. همچنین میتوان از چسب پیش ساخته استفاده کرد.

6. برای پهن کردن ملات در یک منطقه ی کوچک از ماله استفاده کنید. سپس آن را با ماله دندانه دار شانه کنید. کاشی ها را به داخل ملات فشار دهید و برای تنظیم شدن کمی تکان بدهید. برای اطمینان از یکنواخت بودن فاصله بین کاشی ها از فاصله دهنده استفاده کنید.

استفاده از ماله در نصب کاشی کف

7. وقتی همه کاشی ها در جای خود قرار گرفتند اجازه دهید ملات خشک شود. حتما مدت زمان لازم برای خشک شدن که توسط سازنده توصیه شده را در نظر بگیرید و مدت زیادی را برای خشک شدن ملات اختصاص دهید.

8. دوغاب را مطابق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. برای پخش آزادانه دوغاب از شناور دوغاب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ناهمواری در سطح دوغاب وجود ندارد و از یک پارچه تمیز و مرطوب برای پاک کردن ملات اضافی از سطح کاشی استفاده کنید.

شناور دوغاب درنصب سرامیک کف

9. اجازه دهید زمان دوغاب تنظیم شود و مرحله 8 را تکرار کنید. این بار بگذارید دوغاب کاملا خشک شود.

10. پس از خشک شدن کامل کف، برای شستشو از پارچه های مرطوب استفاده کنید. بگذارید خشک شود و سپس با یک پارچه خشک کاشی ها را بمالید تا هرگونه ماتی ناشی از دوغاب از بین برود. ممکن است برای جلوگیری از ایجاد لکه بخواهید از درزگیر دوغاب استفاده کنید.

شستشو بعد از نصب کاشی

چند نکته مهم در نصب کاشی کف

  • اگر دوغاب پودری که خریداری کرده اید حاوی پلیمر خشک نیست، توصیه میشود دوغاب را بجای آب با افزودنی لاتکس مخلوط کنید. این کار باعث افزایش انعطاف پذیری، قدرت، رنگ، بقا و جلوگیری از لکه میشود.
  • به دلیل دورریز های برش خورده، تعمیرات یا سایر شرایطی که ممکن است نیاز به افزودن یا تعویض کاشی دیوار یا کاشی کف داشته باشید، همیشه 51 % بیشتر از تعداد مورد نیاز کاشی خریداری کنید.

 

امیدواریم که این مطلب از بازرگانی کاشی و سرامیک ماناتایل برای ما مفید بوده باشید.

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

پل های ارتباطی ماناتایل (روی آیکون مورد نظر کلیک کنید)

مقالات مرتبط

بهترین کاشی و سرامیک

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک

تعویض سرامیک سرویس بهداشتی - ماناتایل

آشنایی با مراحل بازسازی و تعویض سرامیک سرویس بهداشتی

فرق کاشی و سرامیک - ماناتایل

همه چیز در مورد فرق کاشی و سرامیک

ابعاد استاندارد کاشی و سرامیک - ماناتایل

هر آنچه که باید در مورد ابعاد استاندارد کاشی بدانید

راهنمای انتخاب کاشی حمام - ماناتایل

در انتخاب کاشی حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی - ماناتایل

راهنمای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی + 6 نکته طلایی

صادرات کاشی و سرامیک - ماناتایل

درباره صادرات کاشی و سرامیک

نحوه نصب کاشی کف - ماناتایل

نحوه نصب کاشی کف

تفاوت سرامیک پرسلان و سرامیک فول بادی - ماناتایل

تفاوت سرامیک پرسلان و فول بادی