چیدمان کاشی و سرامیک انواع چیدمان کاشی

زمانی که قصد ایجاد تغییرات اساسی در دکوراسیون خانه خود را داریم، یکی از گزینه هایی که می تواند تغییراتی که به چشم شما می آید را دو برابر کند و به عبارتی تاثیر بسیار زیادی روی جلوه کلی خانه شما خواهد داشت، تعویض کفپوش است. این روزها استفاده از کاشی و سرامیک کف برای دکوراسیون خانه بسیار رایج است و دلیل این موضوع هم کاملا روشن است: “کاشی و سرامیک به دلیل تنوع بسیار بالا و دوام بی نظیری که دارد برای کف ساختمان یکی از بهترین و به صرفه ترین مصالح برای کفپوش می باشد”. در ادامه شیوه های جذاب و خلاقانه برای چیدمان کاشی و سرامیک در کف را برای شما توضیح می دهیم، پس با ما همراه باشید تا بتوانید ظاهری زیبا و شکیل به کف قسمت های مختلف ساختمان خود بدهید.

چیدمان ساده و راست کاشی و سرامیک

این روش که مرسوم ترین و پر استفاده ترین سبک چیدمان کاشی و سرامیک است، می تواند به خانه شما طرح خاصی دهد و حس و حال کلی آن قسمت از خانه شما را به دست بگیرد. شاید این  روش به نظرتان قدیمی و تکراری بیاید، ولی به یاد داشته باشید که در صورتی که سرامیک یا کاشی های شما حالت پازلی داشته باشند و تکمیل کننده هم باشند شما می توانید با استفاده از چینش ساده یک طراحی کاملا منحصر به فرد بوجود بیاورید.

به عنوان مثال شما تصویر را ببینید.
همانطور که مشاهده می کنید این سیستم چینش هیچ چیز خاصی ندارد و این نقش و نگارهای کاشی و سرامیک است که باعث زیبایی آن شده است.

چیدمان لانه زنبوری

این نوع چیدمان کاشی علاوه بر این که منحصر به فرد و خاص است، دارای نظم مناسبی است که باعث می شود بدون هیچ شلوغ بازی، زیبایی و سادگی را کنار هم داشته باشید. فاصله کاشی ها در طراحی لانه زنبوری را بیشتر کنید.
همانطور که می توانید در تصویر زیر ببینید، شما می توانید برای محل هایی مانند سرویس بهداشتی، حمام و یا آشپزخانه از چیدمانی مانند تصویر زیر استفاده کنید. نکته ای که در این خصوص باید بدانید این است که این چیدمان برای مساحت های نسبتا کم و کوچک مورد استفاده قرار میگیرد و اگر برای یک پذیرایی وسیع از این طراحی استفاده کنید ممکن است که شما را دلزده و ناراضی کند.

 

چیدمان شطرنجی

شما می توانید چیدمان کاشی و سرامیک خانه خود را به  صورت شطرنجی انتخاب کنید و همچنین شما می توانید سرامیک های خود را به صورت مورب یا مستقیم کار کنید که این موضوع به  سلیقه شما بستگی دارد.

چیدمان زیگزاگ

این نوع از چیدمان علاوه بر این که بسیار خلاقانه و خاص است، باعث می شود که خالی بودن بعضی از فضا های خانه شما به چشم نیاید و دیگر نیازی به  استفاده از سایر تجهیزات هزینه بر دکوراسیون نداشته باشید. چرا که این نمونه چیدمان کاشی، چشمان مخاطب را بر روی سطح کف خانه شما راهنمایی می کند و اصلا خسته کننده نیست

چیدمان پازلی با طرح های مختلف

شما با استفاده از این سرامیک ها می توانید به سادگی و بدون هیچ دردسری یک طراحی جالب و خاص برای چیدمان کاشی و سرامیک در کف خانه خود داشته باشید.

در این تصویر نمای نزدیک تری از چیدمان کاشی به صورت پازلی را می بینید.

چیدمان عمود بر هم

این نوع از چیدمان کاشی شباهت بسیار زیادی به چیدمان زیگزاگ دارد، ولی تفاوت این چیدمان با چیدمان زیگزاگ این است که :

روند حرکت چشم بیننده در این چیدمان از بالا به پایین و مستقیم است، در صورتی که در چیدمان زیگزاگ به صورت قطری می باشد.

چیدمان آجری

این چیدمان ابتدایی و قدیمی، الگوی آجری نامیده می شود. در این نوع از چیدمان کاشی، هر ردیف به اندازه ی نصف کاشی نسبت به ردیف قبل جا به جا می شود.

چیدمان چرخ دنده ای

در این الگو یک کاشی کوچک مربع شکل با چهار کاشی بزرگتر احاطه شده است.

چیدمان مدولار

در این نوع از چیدمان کاشی، سه کاشی یا بیشتر با اندازه های مختلف یک الگو را شکل می دهند. مثلا نمونه ای که در تصویر می بینید مدل ورسای است.

 

چیدمان حصیری

این الگوی کلاسیک با مربع ها و مستطیل ها ایجاد شده است که حس طرحی بافته شده را ایجاد می کند.

 

در چیدمان کاشی و سرامیک کف قانون شکنی نکنید

اگر شما اهل ماجراجویی و کارهای جدید باشید شما می توانید به راحتی بعضی قانون ها و قرارداد هایی که در زمینه چیدمان کاشی و سرامیک بین طراحان بوده است را بشکنید و به این صورت بتوانید به راحتی چیدمان مخصوص به خودتان را ابداع کنید، البته به یاد داشته باشید که شما فقط یک بار حق انتخاب دارید و در صورتی که شما از چیدمان کاشی و سرامیک خود ناراضی باشید، مراحل سختی را برای تعویض کاشی و سرامیک کف باید طی کنید.

مطلب پیشنهادی:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشی و سرامیک، مقاله”راهنمای انتخاب کاشی(همه چیز درباره کاشی و سرامیک)” را حتما بخوانید.

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

مقالات مرتبط

راهنمای انتخاب کاشی حمام

در انتخاب کاشی حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

toilet-tile-selection-guied

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی + 8 نکته طلایی⭐😍

عکس شاخص مقاله بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

صادرات کاشی و سرامیک

صادرات کاشی و سرامیک از ایران

نحوه نصب کاشی کف

نحوه نصب کاشی کف

سرامیک پرسلان سرامیک فول بادی و تفاوت آن ها

تفاوت سرامیک پرسلان و سرامیک فول بادی

راهنمای انتخاب کاشی (همه چیز درباره کاشی و سرامیک)

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک (همه چیز درباره کاشی و سرامیک)

سرامیک مات و براق مزایا و معایب آن ها

سرامیک مات یا براق

شیوه چیدمان کاشی و سرامیک کف انواع چیدمان ها

انواع چیدمان کاشی و سرامیک کف