راهنمای انتخاب کاشی حمام

ما در مقاله راهنمای انتخاب کاشی حمام، موارد زیر را مطالعه می کنیم:

کاشی حمام چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ایمنی در کاشی و سرامیک حمام:

درهنگام خرید و انتخاب کاشی وسرامیک برای حمام به چندنکته بایدتوجه شود یکی از این نکاتی که باید قبل ازهمه چیز مدنظر قرار دهیم ایمن بودن کاشی و سرامیک حمام است.

کاشی و سرامیک کف استانداردی استفاده کنیم که دارای اصطکاک مناسبی باشد، چرا که یکی از مشکلاتی حمام لیز خوردن و صدمه دیدن است.

از یک دستگیره مناسب برای زمانی که فرد قصد راه رفتن دارد استفاده کنید و احتمال وقوع حادثه را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

کاشی حمام سفید طرح دار
کاشی و سرامیک حمام رنگ بژ

انتخاب رنگ مناسب کاشی و سرامیک:

انتخاب رنگ کاشی حمام 80 درصد از دیزاین حمام را تشکیل می دهد به همین خاطر بسیار مهم است که رنگ کاشی خود را با آگاهی کامل انتخاب کنید.

همانطور که می دانید هیچ چیز مانند کاشی نمی تواند یک حمام را لوکس و فرح بخش نشان دهد.

چرا نباید حمام تان آبی باشد : متخصصان رنگ درمانی بر این باورند که استفاده از رنگ های سرد مانند رنگ آبی، بنفش و سبز برای حمام نمی تواند انتخاب چندان مناسبی باشد، زیرا به مرور زمان می تواند احتمال ابتلا به بیماری های مفصلی و استخوانی را در افراد بالا ببرد.

این درمانگران بر این باورند از آنجا که محیط حمام همواره رطوبت دارد، بهتر است برای رنگ آمیزی آن یا انتخاب کفپوش سراغ رنگ های روشن یا گرم مانند کرم، شیری، شکلاتی روشن یا نسکافه ای برویم تا به این ترتیب بتوانیم میزان سردی و رطوبت این فضا را که بی شک بر ساختار اسکلتی بدن تاثیر می گذارد، به حداقل برسانیم.

انتخاب این رنگ ها علاوه بر خنثی کردن میزان سردی انرژی حمام به بزرگ تر به نظر رسیدن فضای حمام تان نیز کمک می کند.

انتخاب سایز مناسب برای کاشی حمام:

تنوع کاشی و سرامیک در ابعاد آنها نیز بالاست، به همین دلیل شما این امکان را دارید که علاوه بر اینکه از طراحی و نقش و نگار کاشی برای زیبا سازی استفاده کنید،از نحوه چینش آنها نیز استفاده کنید که این موضوع به شما و سلیقه تان بستگی دارد.
پیشنهاد ما در مورد سایز بندی کاشی و سرامیک این است که برای حمام با ابعاد بزرگ از سرامیک و کاشی های بزرگتر و برای حمام هایی که دارای ابعاد کوچکی هستند از کاشی های کوچک استفاده کنید تا فضای مورد نظرتان زیبا تر به نظر برسد.
البته در خلاقیت هیچ وقت برای شما بسته نیست و شما می توانید فضای حمام خود را ترکیبی از سرامیک ها و کاشی های کوچک و بزرگ کنید.

کاشی حمام رنگ سفید
کاشی حمام طرح دار پازلی

کاشی و سرامیک حمام باید غیر قابل نفوذ باشد:

درجه نفوذ کاشی یکی از معیار هایی است که با آن کیفیت کاشی را می سنجند. دلیل این موضوع که به شما می گوییم کاشی و سرامیک باید تقریبا غیر قابل نفوذ باشند این است که: “از آنجایی که در حمام همیشه رطوبت بالایی وجود دارد و سرامیک ها و کاشی ها در معرض آب و رطوبت هستند ممکن است که مکان مناسبی برای رشد و نمو باکتری ها باشند و از طرفی اگر رطوبت بتواند به راحتی از سرامیک یا کاشی رد شود و باعث بروز مشکل و نم خوردگی در دیگر قسمت های ساختمان می شود”. همچنین استفاده از سرامیک و کاشی حمام از نظر بهداشتی برای شما بسیار مفید واقع می شود از رشد باکتری ها و جلوگیری می کند.

نگهداری و نظافت کاشی حمام:

قبل از انتخاب نوع و رنگ کاشی حمام تان باید مسئله نگهداری و نظافت آنها را در نظر داشته باشید.

مسلما رنگ کاشی روشن مانند سفید زودتر نیاز به نظافت پیدا می کند تا همیشه تازه و براق بماند از طرفی برخی کاشی های رنگی مانند آبی یا خاکستری لک و کدری را خیلی کمتر نشان می دهند.

کاشی های سنگی چون خلل و فرج زیادی دارند نظافت و نگهداری از آنها سخت است اما کاشی هایی شیشه ای براق و کاشی های پرسلینی شرایط خیلی بهتری دارند.

البته حواستان باشد که کاشی های شیشه ای را برای کف حمام انتخاب نکنید چون بسیار لیز هستند.

کاشی حمام طرح آجری سیاه و سفید

اشتراک گذاری این مقاله

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

نکاتی در مورد انتخاب کاشی و سرامیک حمام

1. استفاده از کاشی های کوچک برای سطوح منحنی در حمام

اگر شما یک سکوی دوش منحنی در حمام خود می پسندید، باید از کاشی های کوچک تر استفاده کنید. این کاشی باید برای کف و دیوار مناسب باشد و با فضاهای مرطوب نیز سازگار باشد.در واقع این کاشی های کوچک به شما اجازه می دهند منحنی ها و سطوح خمیده را در حمام تان دقیق تر در بیاورید.

کاشی حمام طرح مینیاتوری
کاشی حمام قهوه ای ساده

2. احساس نرمی و راحتی با انتخاب کاشی مناسب برای حمام

نشستن بر روی یک سطح صاف نسبت به کاشی های کوچک احساس بهتری ایجاد می کند و لبه ی گرد شده ی نیمکت، پشت پاهای شما را آزار نمی دهد. نشستن بر روی سکو با لبه ی تیز، موجب آزار شما می شود.پس از لوح یا کاشی ای استفاده کنید که امکان گرد و خمیده کردن لبه ی نیمکت را برای شما فراهم آورد.

اشتراک گذاری این مقاله

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

3. دقت در انتخاب کاشی های موزاییکی برای حمام

از کاشی های موزاییکی استفاده کنید که بتواند حداقل ۹۵ درصد با سطح زیرینش تماس پیدا کند. یعنی نباید تمام سطح بین کاشی و دیوار با چسب پر شود.

کاشی حمام طرح موزاییکی
کاشی حمام شیشه ای

4. کاشی های شیشه ای رنگی کوچک در حمام

کار با شیشه سخت است. برخی از کاشی های شیشه ای شفاف، بخار آب حبس شده در پشت شان را نشان می دهند و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند.انتخاب کاشی های شیشه ای رنگی کوچک تر برای حمام بهتر است. این می تواند یک نوآوری در حمام شما باشد.

5. کاشی نوع دوم برای خلق دیواری منحصر به فرد در حمام

در حمام های امروزی شاهد دیوار هایی هستیم که با کاشی ای متفاوت از کاشی استفاده شده در فضاهای دیگر حمام کار شده اند.

کاشی حمام دیواری
کاشی حمام ریز رنگ آبی

6. کاشی های کوچک تر برای سقف شیب دار در حمام

ساخت سقف شیب دار در حمام های بخار از ضروریات است استفاده از کاشی های کوچک برای این سقف ها، ظاهر آنها را خوشایند تر می کند.

7. کاشی های بزرگ در دکوراسیون حمام

در صورتی که می خواهید کف حمام شما یک دست باشد و طول عمر آن زیاد باشد، از کاشی های بزرگ استفاده کنید.

استفاده از یک کاشی بزرگ در کل سطح، فضای حمام را نیز بزرگ تر نشان می دهد. اگر به دنبال کاشی های بزرگ هستید، نمونه ای با مقاومت بالا در برابر لغزش انتخاب کنید.

کاشی حمام بزرگ طرح دار
کاشی حمام طرح پنل شیشه ای

8. توجه به نظافت و تمیز کردن کاشی حمام

اگر حوصله ی نظافت ندارید از پنل های شیشه ای استفاده کنید،زیرا تمیز کردن آنها از کاشی های موزاییکی کوچک بسیار آسان تر است.

9. قاب کردن کاشی های کوچک حمام با کاشی های بزرگ تر

اگر انتخاب اول کاشی برای حمام تان، مقاومت خوبی در برابر لغزش در زیر دوش نداردمی توانید کاشی های کوچک تری را در کف اتاق دوش با کاشی اصلی تان قاب کنید.

کاشی های کوچکتر بندکشی های بیشتری دارند و در برابر لغزش مقاوم اند.

کاشی حمام کف و دیوار سفید
کاشی حمام کف ساده

10. کاشی های کوچک و بزرگ مشابه در حمام

شما می توانید از ترکیب کاشی های کوچک و بزرگ مشابه در حمام تان استفاده کنید.

به عنوان مثال کاشی های بزرگ تر برای دیوار و کاشی های کوچک تر برای کف وبالعکس .

مطلب پیشنهادی:

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد کاشی و سرامیک کسب کنید، مقاله”راهنمای انتخاب کاشی(همه چیز درباره کاشی و سرامیک)” را حتما بخوانید.

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت پادکست "راه های افزایش فروش کاشی در محدودیت های کرونا" لطفا ایمیل خود را وارد کنید: