نحوه نصب کاشی کف

ما در مقاله ” نحوه نصب کاشی کف ” موارد زیر را مطالعه می کنیم:

نصب کاشی ها روی کف بتنی

در حالی که در ابتدا نصب کاشی روی کف بتنی کمی دلهرهآور و طاقت فرسا به نظر میرسد، اما یکی از نصب های آسان کاشی است. بتن یک سطح ایده آل برای نصب کاشی است و بیشتر کف های بتنی به آماده سازی بسیار کمی نیاز دارند. نصب کاشی روی کف های بتنی موجود، صرفه جویی زیادی در هزینه برای شما خواهد داشت، زیرا استخدام پیمانکار برای انجام کار میتواند گران باشد.

برای کاشی های سرامیکی و پرسلان یک درجه بندی ویژه، PEI(موسسه ی چینی و مینا) به عنوان راهنمایی برای کیفیت و استفاده از این کاشی ها تهیه شده است. ما این رتبه بندی ها را به عنوان مرجع شما در جدول بعدی قرار داده ایم.

نحوه نصب کاشی روی کف بتنی

با توجه به شرایط موجود در جزیره از نظر گرد و غبار و شن و ماسه، ما توصیه می کنیم همیشه کاشی های PEI4 یا کیفیت بالاتر را برای اتاق نشیمن و سایر طبقات پر تردد در خانه یا شرکت بکار ببرید.

نازک ترین ملات ها :

متداول ترین چسب هایی که در کاشی کاری مورد استفاده قرار می گیرد ملات های نازک است.

دوغاب :

دوغاب برای پر کردن اتصالات بین کاشی یا سنگ استفاده میشود و همچنین باعث تقویت کل سطح، افزایش انعطاف پذیری، جلوگیری از آسیب آب به سطح زیرین و کمک به طراحی نصب کاشی کف میشود.

نکته1: از آنجایی که تعداد کاشی ها زیاد است، هنگام خرید مطمئن شوید که شماره ی دسته یکسان باشد، حتی اگر تفاوت اندازه و رنگ بسیار کم است.

نکته2 : موادی که برای اطمینان از کاشی کاری موفق باید با دقت انتخاب شوند، چسب ها، دوغاب ها و درزگیر ها هستند.

بیشتر بخوانید : “انواع چیدمان کاشی و سرامیک کف

چک لیست نصب کاشی کف

مواد :

صلیب های کاشی، علامت گذار دوغاب، اندازه گیر نقشه، علامت گذار چینی، پخش کننده ی چسب/دوغاب، اسفنج، دستکش لاتکس، ماله دوغاب

ابزار :

ماله دندانه دار کاشی، پتک لاستیکی، برش دهنده کاشی، انبر کاشی، اره کاشی

نصب کاشی ها روی کف بتنی

قدم 1 :

کف را بررسی کنید تا ترک هایی را که باید قبل از شروع رفع شوند شناسایی و متناسب با آن کف را ترمیم کنید.

قدم 2 :

کف را برای مناطق ناهموار بررسی و از محصول وصله کننده یا تسطیح کننده مطابق با دستورالعمل های سازنده استفاده کنید تا یک سطح یکنواخت ایجاد شود. قبل از ادامه ی کار اجازه دهید این محصول کاملا خشک شود.

قدم 3 :

سطح بتن خود را ارزیابی کنید. این سطح باید تمیز، خشک و عاری از نقص باشد. اگر بتن خیلی صاف باشد ملات نمی چسبد، بنابراین از سنباده بتن یا خورنده اسیدی استفاده کنید تا سطح آن کمی زبر شود.

قدم 4 :

طرح بندی کاشی خود را با شروع از مرکز اتاق برنامه ریزی کنید. انجام این کار مهم است زیرا به احتمال زیاد مجبور به برش تعدادی از کاشی ها هستید و میخواهید کاشی های برش خورده در غیر قابل مشاهده ترین نقاط باشند.

مرحله 3 و 4 - نصب کاشی ها روی کف بتنی
چک لیست-نصب کاشی ها روی کف بتنی

قدم 5 :

ملات نازک کاشی را طبق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. در یک زمان مقدار زیادی را مخلوط نکنید، زیرا خیلی زود شروع به سخت شدن می کند. همچنین میتوان از چسب پیش ساخته استفاده کرد.

قدم 6 :

برای پهن کردن ملات در یک منطقه ی کوچک از ماله استفاده کنید. سپس آن را با ماله دندانه دار شانه کنید. کاشی ها را به داخل ملات فشار دهید و برای تنظیم شدن کمی تکان بدهید. برای اطمینان از یکنواخت بودن فاصله بین کاشی ها از فاصله دهنده استفاده کنید.

قدم 7 :

وقتی همه کاشی ها در جای خود قرار گرفتند اجازه دهید ملات خشک شود. حتما مدت زمان لازم برای خشک شدن که توسط سازنده توصیه شده را در نظر بگیرید و مدت زیادی را برای خشک شدن ملات اختصاص دهید.

قدم 8 :

دوغاب را مطابق دستورالعمل سازنده مخلوط کنید. برای پخش آزادانه دوغاب از شناور دوغاب استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هیچ ناهمواری در سطح دوغاب وجود ندارد و از یک پارچه تمیز و مرطوب برای پاک کردن ملات اضافی از سطح کاشی استفاده کنید.

مرحله 5 و 6 - نصب کاشی ها روی کف بتنی
مرحله 9 و 10 - نصب کاشی ها روی کف بتنی

قدم 9 :

اجازه دهید زمان دوغاب تنظیم شود و مرحله 8 را تکرار کنید. این بار بگذارید دوغاب کاملا خشک شود.

قدم 10 :

پس از خشک شدن کامل کف، برای شستشو از پارچه های مرطوب استفاده کنید. بگذارید خشک شود و سپس با یک پارچه خشک کاشی ها را بمالید تا هرگونه ماتی ناشی از دوغاب از بین برود. ممکن است برای جلوگیری از ایجاد لکه بخواهید از درزگیر دوغاب استفاده کنید.

نکته 1 :

اگر دوغاب پودری که خریداری کرده اید حاوی پلیمر خشک نیست، توصیه میشود دوغاب را بجای آب با افزودنی لاتکس مخلوط کنید. این کار باعث افزایش انعطاف پذیری، قدرت، رنگ، بقا و جلوگیری از لکه میشود.

نکته 2 :

به دلیل دورریز های برش خورده، تعمیرات یا سایر شرایطی که ممکن است نیاز به افزودن یا تعویض کاشی دیوار یا کف داشته باشید، همیشه 51 % بیشتر از تعداد مورد نیاز کاشی خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشی و سرامیک، مقاله”راهنمای انتخاب کاشی(همه چیز درباره کاشی و سرامیک)” را حتما بخوانید.

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

پل های ارتباطی ماناتایل (روی آیکون مورد نظر کلیک کنید)

مقالات مرتبط

راهنمای انتخاب کاشی حمام

در انتخاب کاشی حمام به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

toilet-tile-selection-guied

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی + 8 نکته طلایی⭐😍

عکس شاخص مقاله بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

صادرات کاشی و سرامیک

صادرات کاشی و سرامیک از ایران

نحوه نصب کاشی کف

نحوه نصب کاشی کف

سرامیک پرسلان سرامیک فول بادی و تفاوت آن ها

تفاوت سرامیک پرسلان و سرامیک فول بادی

راهنمای انتخاب کاشی (همه چیز درباره کاشی و سرامیک)

راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک (همه چیز درباره کاشی و سرامیک)

سرامیک مات و براق مزایا و معایب آن ها

سرامیک مات یا براق

شیوه چیدمان کاشی و سرامیک کف انواع چیدمان ها

انواع چیدمان کاشی و سرامیک کف