راهنمای انتخاب کاشی حمام

ما در مقاله راهنمای انتخاب کاشی حمام، موارد زیر را مطالعه می کنیم:

کاشی حمام چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

با توجه به رطوبت بالا ، حمام از نظر طراحی داخلی کاملاً پیچیده تلقی می شود ، که انتخاب مواد برای کاشی حمام کار ساده ای نیست. خوشبختانه تقریباً همه نوع کاشی ها برای حمام مناسب هستند. کاشی حمام مناسب باید زیبا و مراقبت از آن آسان باشد . برخی از خصوصیات کاشی حمام عبارتند از :

*محافظت از کف در برابر جاذبه

*مقاومت در برابر مواد شیمیایی خانگی

*بدون لغزش

*مقاومت در برابر رطوبت

ایمنی در کاشی و سرامیک حمام:

درهنگام خرید و انتخاب کاشی وسرامیک برای حمام به چند نکته باید توجه شود یکی از این نکاتی که باید قبل ازهمه چیز مدنظر قرار دهیم ایمن بودن کاشی و سرامیک حمام است.

کاشی و سرامیک کف استانداردی استفاده کنیم که دارای اصطکاک مناسبی باشد، چرا که یکی از مشکلاتی حمام لیز خوردن و صدمه دیدن است.

از یک دستگیره مناسب برای زمانی که فرد قصد راه رفتن دارد استفاده کنید و احتمال وقوع حادثه را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

کاشی حمام سفید طرح دار
کاشی و سرامیک حمام رنگ بژ

انتخاب رنگ مناسب کاشی و سرامیک:

انتخاب رنگ کاشی حمام 80 درصد از دیزاین حمام را تشکیل می دهد به همین خاطر بسیار مهم است که رنگ کاشی خود را با آگاهی کامل انتخاب کنید.

همانطور که می دانید هیچ چیز مانند کاشی نمی تواند یک حمام را لوکس و فرح بخش نشان دهد.

رنگ های روشن می توانند منعکس کننده نور باشند، و این باعث می شود برای فضاهای کوچک بدون پنجره بهترین گزینه شوند. از نظر بهداشتی نیز این رنگ ها قابل قبول تر هستند زیرا با نشان دادن کثیفی مرتب به تمیز کردن نیاز پیدا کرده در نتیجه بهداشت همیشه رعایت می شود. رنگ سفید یک ظاهر شیک، تمیز و منعکس کننده نور را ایجاد می کند و باعث می شود تا حمام های کوچک کمی بزرگ تر شوند. تفاوت ندارد که سبک حمام شما چیست زیرا این رنگ در تمامی سبک به خوبی خودی نشان داده و هیچ وقت از مد نمی افتد.

از مزایای دیگر رنگ سفید این است که به راحتی می توانید رنگ های مورد علاقه تان را با آن ست نمایید. آبی، مشکی، سبز یا هر رنگ دیگری که می تواند در لوازم و اکسسوری به کار روند. در این صورت یک دکوراسیون مینیمال و جذابی به وجود می آورید.

 

 

 

 

رنگ های ملایم مانند آبی، تسکین دهنده و آرامش بخش هستند. شاید شما بخواهید صبحتان را با یک دوش صبحگاهی در فضایی کاملا آرام شروع نمایید. بنابراین می توانید رنگ آبی را در راس گزینه های خود قرار دهید. تمام تنالیته های آبی برای این فضاها قابل استفاده اند، اما هر چه روشن تر و ملایم تر باشد، فضای شما نیز لطیف تر خواهد بود. در تصاویر بالا انواع آبی ها و انواع طرح های استفاده شده از آن ها را مشاهده می کنید. اگر کمی دقت کنید این نکته را دریافت می کنید که رنگ سفید کماکان حضور دارد و نوع آبی به کار رفته چقدر می تواند سبک فضا را تغییر دهد. 

 

از جمله رنگ های ملایم دیگری که برای حمام و سرویس بهداشتی پیشنهادی می کنیم سبز است. رنگی که به نوعی برای طراحان و دکوراتورها بازگشت به طبیعت محسوب می شود. ترکیب رنگ سبز کاشی ها با وسایل چوبی طبیعت را به معنای واقعی برای ما تداعی خواهند کرد و هیچ گاه هم از مد نمی افتند. این رنگ هم می تواند در کاشی ها دیده شود هم به صورت کاغذدیواری با طرح برگ و درخت و هم با یک رنگ آمیزی کاملا ساده اما جذاب. شما با توجه به ابعاد فضا و سبکی که در نظر دارید می توانید یکی از سه راه را برگزینید. اما هم چنان باید برای رسیدن به تعادل بصری لازم در فضا رنگ سفید را همراه داشته باشید.

 

 

خاکستری، رنگ سرویس بهداشتی و حمام های کوچک

طوسی یا خاکستری رنگی تسکین دهنده و بی نظیر است. اما با توجه به تاریک و بسته شدن فضا، باید در انتخاب نوع خاکستری خود دقت لازم را داشته باشید. خاکستری آبی و خاکستری روشن بهترین گزینه ها به خصوص برای فضاهای کوچک تر هستند. یکی از مزیت های این رنگ مانند رنگ سفید در این است که می تواند ترکیب رنگ های متنوع و زیبایی را با سایر رنگ ها خلق کند.

 

 

 

رنگ‌های خنثی

یک رنگ مدرن برای کاشی سرویس بهداشتی، بژ است. این رنگ هنوز هم مورد استفاده بسیاری از مردم است. به همین دلیل کارشناسان آن را یکی از بهترین رنگ‌های خنثی می‌دانند.  با این حال، طیف رنگ خنثی اکنون محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و رنگ‌هایی مانند دودی، خاکستری، مانند آنچه در طرح‌های الهام گرفته از فرهنگ شرقی و سبک‌های مدرن مشاهده می‌کنید را شامل می‌شود

 

 

قهوه‌ای و سفید

چرا وقتی می‌توانید رنگ قهوه‌ای را انتخاب کنید، سراغ رنگ سیاه خسته کننده می‌روید؟ کاشی‌هایی با رنگ قهوه‌ای و سفید، به یک انتخاب عالی و ارگانیک برای سرویس بهداشتی شما تبدیل می‌شوند

 

خاکستری زغالی و سفید

استفاده از خاکستری زغالی و سفید برای رنگ کاشی سرویس بهداشتی، بسیار مدرن و جذاب است. این ترکیب رنگ باعث ایجاد یک چشم انداز تقریبا عاشقانه‌ای در سرویس بهداشتی شما می‌شود. اجازه دهید وسایل موجود در سرویس بهداشتی (سینک، کابینت و توالت) به عنوان اجزایی سفید رنگ طراحی شوند، تا سبک مینیمالیستی یک فضای معاصر را تقویت کنند

 

 

کرم و طلایی متالیک

برای انتخاب رنگ کاشی سرویس بهداشتی که لوکس و لاکچری باشد، اضافه کردن رنگ طلایی و کرم، زیبایی خاصی را به آن می‌بخشد. استفاده از کاشی کرم رنگ و تلفیق برخی از لوازم طلایی رنگ با آن، ویژگی های خاصی را به سرویس بهداشتی می‌افزاید .

انتخاب سایز مناسب برای کاشی حمام:

ممکن است استفاده از کاشی و سرامیک در ابعاد بزرگ برای یک سرویس بهداشتی یا حمام کوچک غیر معمول و غیر منطقی بنظر برسد، اما این کار باعث می شود سطح کاشی شده بیشتر بصورت پیوسته و یک تکه به چشم بیاید و نمایی زیباتر از سطحی تکه تکه و پازل شکل را تدائی خواهد نمود. استفاده از کاشی های کوچک باعث ایجاد بند(خطوط بین کاشی ها)های بیشتر شده و در نتیجه نیاز بیشتری به نگهداری و پاکسازی به خصوص در محیط های مرطوب مانند حمام خواهند داشت.

کاشی حمام رنگ سفید
کاشی حمام طرح دار پازلی

کاشی و سرامیک حمام باید غیر قابل نفوذ باشد:

درجه نفوذ کاشی یکی از معیار هایی است که با آن کیفیت کاشی را می سنجند. دلیل این موضوع که به شما می گوییم کاشی و سرامیک باید تقریبا غیر قابل نفوذ باشند این است که: “از آنجایی که در حمام همیشه رطوبت بالایی وجود دارد و سرامیک ها و کاشی ها در معرض آب و رطوبت هستند ممکن است که مکان مناسبی برای رشد و نمو باکتری ها باشند و از طرفی اگر رطوبت بتواند به راحتی از سرامیک یا کاشی رد شود و باعث بروز مشکل و نم خوردگی در دیگر قسمت های ساختمان می شود”. همچنین استفاده از سرامیک و کاشی حمام از نظر بهداشتی برای شما بسیار مفید واقع می شود از رشد باکتری ها و جلوگیری می کند.

نگهداری و نظافت کاشی حمام:

قبل از انتخاب نوع و رنگ کاشی حمام تان باید مسئله نگهداری و نظافت آنها را در نظر داشته باشید.

مسلما رنگ کاشی روشن مانند سفید زودتر نیاز به نظافت پیدا می کند تا همیشه تازه و براق بماند از طرفی برخی کاشی های رنگی مانند آبی یا خاکستری لک و کدری را خیلی کمتر نشان می دهند.

کاشی های سنگی چون خلل و فرج زیادی دارند نظافت و نگهداری از آنها سخت است اما کاشی هایی شیشه ای براق و کاشی های پرسلینی شرایط خیلی بهتری دارند.

البته حواستان باشد که کاشی های شیشه ای را برای کف حمام انتخاب نکنید چون بسیار لیز هستند.

کاشی حمام طرح آجری سیاه و سفید

اشتراک گذاری این مقاله

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

نکاتی در مورد انتخاب کاشی و سرامیک حمام

1. استفاده از کاشی های کوچک برای سطوح منحنی در حمام

اگر شما یک سکوی دوش منحنی در حمام خود می پسندید، باید از کاشی های کوچک تر استفاده کنید. این کاشی باید برای کف و دیوار مناسب باشد و با فضاهای مرطوب نیز سازگار باشد.در واقع این کاشی های کوچک به شما اجازه می دهند منحنی ها و سطوح خمیده را در حمام تان دقیق تر در بیاورید.

کاشی حمام طرح مینیاتوری
کاشی حمام قهوه ای ساده

2. احساس نرمی و راحتی با انتخاب کاشی مناسب برای حمام

نشستن بر روی یک سطح صاف نسبت به کاشی های کوچک احساس بهتری ایجاد می کند و لبه ی گرد شده ی نیمکت، پشت پاهای شما را آزار نمی دهد. نشستن بر روی سکو با لبه ی تیز، موجب آزار شما می شود.پس از لوح یا کاشی ای استفاده کنید که امکان گرد و خمیده کردن لبه ی نیمکت را برای شما فراهم آورد.

اشتراک گذاری این مقاله

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

3. دقت در انتخاب کاشی های موزاییکی برای حمام

از کاشی های موزاییکی استفاده کنید که بتواند حداقل ۹۵ درصد با سطح زیرینش تماس پیدا کند. یعنی نباید تمام سطح بین کاشی و دیوار با چسب پر شود.

کاشی حمام طرح موزاییکی
کاشی حمام شیشه ای

4. کاشی های شیشه ای رنگی کوچک در حمام

کار با شیشه سخت است. برخی از کاشی های شیشه ای شفاف، بخار آب حبس شده در پشت شان را نشان می دهند و ظاهری ناخوشایند ایجاد می کنند.انتخاب کاشی های شیشه ای رنگی کوچک تر برای حمام بهتر است. این می تواند یک نوآوری در حمام شما باشد.

5. کاشی نوع دوم برای خلق دیواری منحصر به فرد در حمام

در حمام های امروزی شاهد دیوار هایی هستیم که با کاشی ای متفاوت از کاشی استفاده شده در فضاهای دیگر حمام کار شده اند.

کاشی حمام دیواری
کاشی حمام ریز رنگ آبی

6. کاشی های کوچک تر برای سقف شیب دار در حمام

ساخت سقف شیب دار در حمام های بخار از ضروریات است استفاده از کاشی های کوچک برای این سقف ها، ظاهر آنها را خوشایند تر می کند.

7. کاشی های بزرگ در دکوراسیون حمام

در صورتی که می خواهید کف حمام شما یک دست باشد و طول عمر آن زیاد باشد، از کاشی های بزرگ استفاده کنید.

استفاده از یک کاشی بزرگ در کل سطح، فضای حمام را نیز بزرگ تر نشان می دهد. اگر به دنبال کاشی های بزرگ هستید، نمونه ای با مقاومت بالا در برابر لغزش انتخاب کنید.

کاشی حمام بزرگ طرح دار
کاشی حمام طرح پنل شیشه ای

8. توجه به نظافت و تمیز کردن کاشی حمام

اگر حوصله ی نظافت ندارید از پنل های شیشه ای استفاده کنید،زیرا تمیز کردن آنها از کاشی های موزاییکی کوچک بسیار آسان تر است.

9. قاب کردن کاشی های کوچک حمام با کاشی های بزرگ تر

اگر انتخاب اول کاشی برای حمام تان، مقاومت خوبی در برابر لغزش در زیر دوش نداردمی توانید کاشی های کوچک تری را در کف اتاق دوش با کاشی اصلی تان قاب کنید.

کاشی های کوچکتر بندکشی های بیشتری دارند و در برابر لغزش مقاوم اند.

کاشی حمام کف و دیوار سفید
کاشی حمام کف ساده

10. کاشی های کوچک و بزرگ مشابه در حمام

شما می توانید از ترکیب کاشی های کوچک و بزرگ مشابه در حمام تان استفاده کنید.

به عنوان مثال کاشی های بزرگ تر برای دیوار و کاشی های کوچک تر برای کف وبالعکس .

مطلب پیشنهادی:

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاشی و سرامیک، مقاله”راهنمای انتخاب کاشی(همه چیز درباره کاشی و سرامیک)” را حتما بخوانید.

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *