کاشی های سرویس بهداشتی بر اساس معیارهای مختلفی دسته بندی می شوند، اما تفاوت اصلی که بین آن ها است و آن را معیار دسته بندی قرار می دهند، معمولا میزان جذب رطوبت، ضخامت، مقاومت و… است. بر اساس این معیارها کاشی سرویس بهداشتی (toilet tile) به 3 دسته تقسیم می شوند. هر کدام از این دسته ها از طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی تشکیل شده اند که طیف وسیعی از سلایق را در بر می گیرند. شما می توانید با مراجعه به وبسایت بازرگانی کاشی ماناتایل انواع مختلف کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی را مشاهده کرده، آن ها را مقایسه کنید و بهترین کاشی و سرامیک مناسب سرویس بهداشتی منزل خود را انتخاب کنید.

کاشی سرویس بهداشتی مشکی - ماناتایل

 

سه دسته کاشی سرویس بهداشتی

سه دسته کاشی سرویس بهداشتی عبارتند از:

کاشی پرسلان سرویس بهداشتی:

برای شناخت این نوع از کاشی برای سرویس بهداشتی ابتدا باید با آن آشنا شویم. سرامیک پرسلان سرویس بهداشتی در واقع محصولی یکنواخت است که از پخت مواد موجود در طبیعت و تحت شرایط خاص و فشار بالا تولید می شود. پرسلان که بافت بسیار متراکمی دارد بیشتر در رنگ های سفید و قرمز تولید می شود. این کاشی به دلیل جذب رطوبت پایین یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده در سرویس بهداشتی است.

کاشی موزاییکی سرویس بهداشتی:

کاشی موزاییکی سرویس بهداشتی ترکیبی است از مواد مختلفی مانند شیشه، سرامیک، پرسلان و حتی سنگ که در قالب ها و سایزهای کوچکی تولید می شود. نصب این نوع از کاشی بسیار آسان است. کاشی موزاییکی به دلیل غیر قابل نفوذ بودن برای آب یکی از محبوب ترین انتخاب ها برای استفاده در سرویس بهداشتی است. علاوه بر آن کاشی موزاییکی سرویس بهداشتی بسیار مناسب محیط هایی است که انحنا دارند.

کاشی سرامیکی سرویس بهداشتی:

کاشی سرامیکی سرویس بهداشتی در واقع فراورده ای است که با خواص و سیستم های مختلفی تولید می شود. از این کاشی به دلیل داشتن مقاومت بالا معمولا برای سرویس بهداشتی و کاشی کف استفاده می شود.

کاشی سرامیکی سرویس بهداشتی - ماناتایل

خرید کاشی برای سرویس بهداشتی کوچک

در دنیای امروز با کوچک تر شدن منازل، سرویس بهداشتی ها و دیگر فضاهای منازل نیز کوچک شده است. اگر سرویس بهداشتی منزل شما کوچک است بهتر است نکاتی را برای خرید کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی در نظر داشته باشید تا خرید مناسبی داشته باشید.

1. اگر می خواهید سرویس بهداشتی شما بزرگ تر نشان داده شود، باید از کاشی و سرامیک هایی با طرح گل برجسته استفاده کنید. این نوع از کاشی ها فضای شما را سه بعدی نشان داده و باعث می شود فضای سرویس بهداشتی شما بزرگ تر به نظر برسد.

2. کاشی و سرامیک های براق با بازتاب نور بالا می توانند باعث خطای دید شوند که همین مسئله می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن فضای سرویس بهداشتی شما شود.

خرید کاشی برای سرویس بهداشی کوچک - ماناتایل

کاشی براق در سرویس بهداشتی

در عصر امروز کاشی و سرامیک ها را می توان در مدل ها، طرح ها و رنگ های متنوعی یافت که هر کدام از آنها مناسب استفاده در فضای به خصوصی هستند. کاشی های براق می توانند با بازتاب نور یکی از بهترین گزینه ها برای سرویس بهداشتی های کوچک یا سرویس بهداشتی هایی باشند که از نور کمی برخوردارند.

طرح کاشی سرویس بهداشتی

امروزه برای خرید کاشی و سرامیک، مخصوصا کاشی سرویس بهداشتی، طرح و رنگ های مختلفی در بازار موجود است که همین مسئله علاوه بر یک مزیت بودن می تواند باعث سردرگمی خریداران نیز شود.

انتخاب رنگ کاشی سرویس بهداشتی

رنگ کاشی سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین نکات خرید این محصول است. رنگ این محصول علاوه بر تاثیری که بر کوچک و بزرگ تر نشان داده شدن فضا دارد، تاثیر بسزایی نیز بر روی روحیه افراد دارد. کاشی سرویس بهداشتی در رنگ های متنوعی در بازار یافت می شود، به همین دلیل هر کس می تواند کاشی متناسب با سلیقه خود را پیدا کند. اما در انتخاب رنگ کاشی سرویس بهداشتی باید نکاتی را در نظر داشت.

1. برای کاشی سرویس بهداشتی های کوچک بهتر است از رنگ هایی با تن سرد استفاده کرد. رنگ های تناژ سرد می توانند باعث بزرگ تر نشان داده شدن فضا شوند. اما نکته ای که در مورد کاشی سرویس بهداشتی با تن سرد وجود دارد این است که این کاشی ها می تواند باعث کاهش روحیه افراد شود. برای رفع این مشکل می توان از یک ردیف کاشی با طرح و رنگ شاد استفاده کرد تا اثر آن را خنثی کرد.

2. اگر فضای سرویس بهداشتی شما کوچک نیست و مشکل فضا ندارید می توانید از رنگ های متضاد، تیره و مات استفاده کنید. این رنگ ها می توانند فضای سرویس بهداشتی شما را بسیار خاص و زیبا کنند.

 رنگ کاشی سرویس بهداشتی - ماناتایل

روانشناسی رنگ کاشی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی ها معمولا اولین فضایی هستند که افراد در ابتدای روز به آن مراجعه می کنند. به همین دلیل رنگ این فضا می تواند بسیار در روحیه افراد و ساختن کل روز فرد تاثیر داشته باشد. هر رنگ می تواند حس خاصی را به فرد منتقل کند به همین دلیل در این قسمت با برخی از رنگ ها و حسی که به اشخاص منتقل می کنند می پردازیم. با دانستن این موارد می توانید بهترین انتخاب را برای کاشی سرویس بهداشتی خود داشته باشید.

 

کاشی سرویس بهداشتی آبی

رنگ آبی معمولا حس آرامش خاصی را از خود منتشر می کند. استفاده از این رنگ می تواند به کاهش استرس های آن روز کمک کند.

کاشی سرویس بهداشتی سبز

رنگ سبز همیشه تداعی کننده طبیعت بوده است. این رنگ را که به افراد حس آرامش را منتقل می کند، می توان با رنگ های تیره و طرح چوب ادغام کرد. این ترکیب در صورت انتخاب درست می تواند فضای سرویس بهداشتی شما را بسیار خاص و زیبا کند. تنها نکته ای که در انتخاب کاشی سرویس بهداشتی با رنگ سبز باید در نظر داشته باشید این است که سبز تیره مناسب سرویس بهداشتی های کوچک نیست و بهتر است برای فضای سرویس بهداشتی از کمترین مقدار طیف رنگی سبز استفاده کرد.

کاشی سرویس بهداشتی طوسی

یکی از بهترین رنگ ها برای سرویس بهداشتی، مخصوصا کاشی دیوار آن، از گذشته تا به امروز رنگ طوسی بوده است. این رنگ در دسته رنگ های خنثی قرار دارد که می تواند با هر رنگ دیگری ترکیب شود که یکی از مزیت های خاص این رنگ است. تنها نکته ای که باید در انتخاب این رنگ برای کاشی سرویس بهداشتی خود در نظر داشته باشید این است که نباید از طوسی تیره استفاده کنید، زیرا می تواند فضای شما را کوچک و دلگیر نشان دهد.

کاشی سرویس بهداشتی سفید

یکی از محبوب ترین رنگ ها برای کاشی سرویس بهداشتی رنگ سفید است. این رنگ به دلیل انعکاس نور بالا یکی از بهترین گزینه ها برای سرویس بهداشتی های کوچک است، زیرا انعکاس نور می تواند باعث بزرگ تر دیده شدن فضا شود. علاوه بر آن در رنگ سفید کثیفی ها به راحتی قابل تشخیص و تمیز شدن است.

 

قیمت کاشی سرویس بهداشتی

امروزه کاشی سرویس بهداشتی در انواع مختلفی تولید می شوند، به همین دلیل قیمت آن ها نیز نسبت به جنس، اندازه، رح و… متفاوت است. همانطور که گفته شد شما می توانید با مراجعه به وبسایت فروش عمده کاشی و سرامیک ماناتایل انواع کاشی و سرامیک و قیمت آن ها را مشاهده کرده و متناسب با نیاز خود، کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی خود را انتخاب کنید.