کاشی و سرامیک سه بعدی 3D

کاشی و سرامیک سه بعدی 3D ما در مقاله کاشی سرامیک سه بعدی( 3D ) موارد زیر را مطالعه می کنیم: سرامیک سه بعدی نصب کاشی سرامیک سه بعدی کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی موارد استفاده از کاشی و سرامیک سه بعدی مزایای سرامیک های سه بعدی و… کاشی و...
کاشی و سرامیک سه بعدی انواع کاشی سه بعدی کاربردهای کاشی سه بعدی

فهرست مطالب

کاشی و سرامیک سه بعدی 3D

کاشی و سرامیک سه بعدی نوع جدیدی از کاشی و سرامیک است که در سه نوع کاشی سه بعدی معمولی، کاشی سه بعدی با روکش اپوکسی و کاشی سه بعدی با روکش شیشه ای در بازار موجود است. سرامیک هایی با سطح صاف که اگر با کمی فاصله به آنها نگاه کنید، طرح های خاصی به صورت برجسته یا عمق دار دیده می شود. در انواع طرح و نقش تولید می شوند و برای پوشش کف و دیوار مکان های مختلفی مثل فرودگاه، مترو، استخر، رستوران، فضای مجتمع های تجاری، اتاق های پذیرایی بزرگ و همچنین در لابی هتل ها و ساختمان ها، حمام، آشپزخانه و سالن پذیرایی مناسب بوده وبرای اولین بار در ایران روی پازل با قطعات سرامیکی ۶۰ * ۶۰  و ۳۰ * ۳۰ تولید شده و تحویل میگردد و نمونه خارجی آن فقط در ایتالیا وجود دارد.

کاشی سه بعدی طرح گل رنگ کرم

سرامیک سه بعدی

استفاده از تصاویر سه بعدی بر روی دیوارها به عنوان نما برای دکوراسیون داخلی امروزه جایگاه ویژه ای یافته است. تصاویر سه بعدی یا با استفاده از چاپ دیجیتال بر روی سرامیک ترسیم می‌گردنند یا به وسیله اپوکسی با روش سه پخت. این کاشی‌ها با چسبانده شدن به یکدیگر به صورت قطعات یک پازل تصاویری با عمق و ابعاد ایجاد می‌نمایند که درصورت فاصله گرفتن از آنها به شکلی واقعی بازنمایی می‌کنند.
امروزه یکی از مهمترین دغدغه‌های شرکت‌های سازنده کاشی و سرامیک سه بعدی نقاط اتصال آنها با یکدیگر است. این نقاط باید به گونه ای باشد که در تصویر ایجاد شده هیچ انفصالی مشخص نگردد. پیشرفت صنعت کاشی و سرامیک منجر به ظهور این نوع سرامیک‌ها گردیده است که در صورت پیاده سازی نمی توان در نگاه اول نقاط انفصال کاشی‌ها را تشخیص داد در نتیجه تصویری یکپارچه و یک دست در معرض نمایش خواهد گذاشت.

سرامیک سه بعدی دیواری طرح دار بنفش

نوع اول کاشی سه بعدی

نوع اول همان کاشی یا سرامیکهای معمولی هستند، با این تفاوت که یک طرح سه بعدی با تکنولوژی چاپ دیجیتال بر روی آنها چاپ شده است. در حقیقت یک تصویر سه بعدی است که روی کاشی یا سرامیک چاپ شده است. کیفیت این نوع کاشی سه بعدی به جنس و نوع کاشی استفاده شده بستگی دارد.
قیمت این نوع کاشی ها اندکی از کاشی های غیر سه بعدی گرانتر هست و بستگی به جنس کاشی و نوع چاپ استفاده شده دارد. بسته به نوع کاشی یا سرامیک تولیدی قیمت هر متر مربع آنها بین 15 هزار تومان تا 150 هزار تومان متغیر هست.

کاشی سه بعدی کف طرح ساحل و دریا چاپ دیجیتال

نوع دوم کاشی سه بعدی

نوع دوم کاشی های سه بعدی همانند دسته اول هستند با این تفاوت که به جای چاپ دیجیتال، از برچسبهای اپوکسی یا برچسب سرامیک با روش پخت سوم برای ایجاد طرح استفاده شده است. که نسبت به نوع اول از خطای دید بیشتری بهره می برند و نسبت به نوع اول کمی زیباتر و با جلوه تر به نظر می رسند.

قیمت هر متر مربع از این نوع کاشی های سه بعدی حدود 300 هزار تومان می باشد و نسبت به نوع سوم کاشی های سه بعدی که در زیر توضیح خواهیم داد مقرون به صرفه تر هستند.

کاشی سه بعدی کف اتاق خواب روکش شیشه طرح رودخانه و سنگ

نوع سوم کاشی سه بعدی

در نوع سوم کاشی های سه بعدی از روکش شیشه برای ایجاد خطای دید و جلوه بیشتر استفاده شده است. این نوع کاشی ها از دوام خوبی برخوردار هستند و مناسب برای کف اماکن عمومی می باشد.

قیمت هر متر مربع از این نوع کاشی های سه بعدی حدود یک میلیون تومان می باشد.

عیب این نوع کاشی های سه بعدی این است که برای کف اتاق و آشپزخانه و سرویس مناسب نیست. چون سطح آنها از شیشه تشکیل شده و در مجاورت آب بسیار لغزنده است و عیب دیگر این نوع کاشی ها قیمت بالای آن است.

نصب کاشی سرامیک سه بعدی

یکی از دغدغه‌های اصلی افراد در انتخاب سرامیک سه بعدی دیواری، نصب و چسباندن این نوع کاشی هاست. زیرا کنده شدن بخشی از این کاشی آسیب جدی را به دکوراسیون وارد می‌نماید. اما صنعت کاشی و سرامیک راه حل مناسبی برای اینگونه کاشی و سرامیک در آستین دارد و آن استفاده از چسب‌های مرغوب کاشی و سرامیک است. این چسب سرامیکی، قدرت اتصال بالایی دارد و اجازه تکان خوردن به کاشی نمی دهد.

سرامیک 3D دیواری

سرامیک سه بعدی نما به گونه ای طراحی شده است که اگر به آن از فاصله نزدیک نگاه کنید یک سطح صاف متشکل از رنگ‌ها و طرح‌های جذاب را خواهید دید اما با فاصله گرفتن از تصویر شما می‌توانید عمق تصویر را نیز مشاهده نمایید. به این ترتیب تنها در فاصله است که تصاویر سرامیک سه بعدی دارای طرح و نقش برجسته می‌گردد.

سرامیک سه بعدی دیواری طرح عروس دریایی رنگ آبی
سرامیک سه بعدی دیواری رنگ کرم طرح گل

طرح های سرامیک سه بعدی دیواری

طرح و نقش کاشی‌ها و سرامیک‌های سه بعدی از تنوع بسیاری برخوردار است و این طرح‌ها می‌توانند هر نوع سلیقه ای را راضی نمایند تنها کافی است زمان کافی را برای جستجو به آن اختصاص دهید. طرح‌های منظره‌های سرسبز گزینه مناسبی برای استفاده در فضای پذیرایی و نشیمن می‌باشد و در آشپزخانه‌ها طرح‌های گیاهان، میوه‌ها و طرح‌های هندسی گزینه‌های مناسبی می‌باشند. در اتاق خواب‌ها و اتاق‌های کار شما می‌توانید سلیقه ای کاملا شخصی را به کار ببرید. تصاویر سرامیک‌های سه بعدی دیوار اتاق خواب می‌تواند فضای اتاقتان را مطابق با آنچه نیاز دارید یا به آن فکر می‌کنید کاملا متحول نماید.

سرامیک سه بعدی بین کابینتی

یکی از مهمترین جایگاه‌های کاربرد سرامیک سه بعدی به عنوان سرامیک بین کابینتی می‌باشد. فضای بین کابینتی به یکی از مهمترین بخش‌های آشپزخانه تبدیل شده است که می‌تواند تحول بزرگی در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد نماید. با توجه به بازار و فروش کاشی‌های سه بعدی مشخص گردیده است که یکی از مهمترین بخش‌ها در خانه‌ها که افراد در آنها از کاشی و سرامیک سه بعدی استفاده می‌نمایند فضای بین کابینتی می‌باشد. این طرح‌ها می‌تواند جلوه بصری و جذابیت زیادی را در فضای آشپزخانه ایجاد نماید.

در انتخاب سرامیک بین کابینتی سه بعدی دقت زیادی داشته باشید. زیرا این نوع کاشی و سرامیک باید در مقابل گرما به طور میانگین در حدود 100 تا 200 درجه سانتی گراد مقاوم باشد تا قابلیت استفاده به عنوان دیوارپوش را داشته باشد.

سرامیک سه بعدی بین کابینتی طرح دلفین

اشتراک گذاری این مقاله

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی

کاشی سه بعدی برای سرویس بهداشتی بسیار مناسب است و به زیباتر شدن سرویس بهداشتی کمک می کند. کاشی های سه بعدی سرویس بهداشتی در طرح های مختلف در بازار موجود هستند و اگر می خواهید جدیدترین مدل های کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی را برای دیوارها و کف بخرید توصیه می کنیم با نگاهی به تصاویر کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی که در ادامه جمع آوری شده است بهترین مدل کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی را انتخاب و خریداری نمایید.

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی برای دیوار

همه ما می دانیم استفاده از لوازمی که در برابر رطوبت و آب مقاوم نباشند، در سرویس های بهداشتی غیر مجاز هستند و در صورت استفاده از آنها باید متحمل هزینه و دردسر های بعدی برای تعویض و نگهداری آنها باشیم. با این حال، برخی از ما در هنگام خرید کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی، این نکات را پشت گوش می اندازیم و فقط به صرف اینکه یک عنصر زیبا است، آن را خریداری می کنیم. عناصر چوبی یکی از لوازم هایی هستند که با وجود زیبایی، متاسفانه برای سرویس های بهداشتی مناسب نیستند. استفاده از کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی خوب است ولی روشویی چوبی، درب چوبی، شلف و طبقات چوبی گزینه های خوبی برای این قسمت از خانه به شمار نمی روند.

 

انواع کاشی سه بعدی برای سرویس بهداشتی

در سرویس بهداشتی به دلیل استفاده از لوازم چینی و سنگی و همچنین تهویه مداوم، با فضایی سرد مواجه هستیم. شاید برای قسمت توالت این فضا مطلوب باشد ولی اگر سرویس بهداشتی شما شامل توالت و حمام می شود، باید دارای محیطی با دمای مطلوب و گرم باشد تا در هنگام دوش گرفتن احساس خوشایندی داشته باشید و در فصول سرد هم سرما نخورید و استفاده از کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی بسیار توصیه می شود. بهترین گزینه، استفاده از سیستم های گرمایشی از کف و دیوارها است. در نظر داشته باشید اگر در حال ساخت سرویس بهداشتی هستید، باید از کاشی های سه بعدی مناسب سرویس بهداشتی استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی:

مقاله رایگان “راهنمای انتخاب کاشی و سرامیک برای سرویس بهداشتی

کاشی سه بعدی برای کاسه سرویس بهداشتی

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی گزینه مناسبی برای زیباسازی فضای داخلی سرویس بهداشتی است. اگر به زیبایی سرویس بهداشتی خانه تان اهمیت می دهید بهتر است برای تزئین سرویس بهداشتی، از کاشی های سه بعدی مناسب برای سرویس بهداشتی استفاده کنید.

کاشی سه بعدی سرویس بهداشتی طرح حیوانات آبزی

از کاشی سه بعدی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

به طور کلی کاشی های سه بعدی این روزها متناسب با هر ذوق و سلیقه ای طراحی و ساخته می شود و اکثرا از آن در فضاهای مختلف استفاده می نمایند.

برخی از فضاهای استفاده از کاشی سه بعدی عبارت است از:

مزایای سرامیک های سه بعدی

از جمله مزایای استفاده از سرامیک های سه بعدی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرامیک سه بعدی در فضاهای ورودی:

لابی، ورودی ها و راه روها بهترین فضا برای استفاده از کفپوش های سه بعدی هستند و می تواند فضای مرده و کسل کننده این بخش را تبدیل به یک فضای هیجان انگیر و باور نکردنی و سرگرم کننده کند.

 

سرامیک سه بعدی در فضاهای نشیمن:

در استفاده از کفپوش سه بعدی برای فضایی مانند نشیمن بهتر است ابعاد فضای شما بالا مبلمان آن ساده و بدون طرح باشد تا مانع از ایجاد اغتشاش بصری در دکوراسیون منزل شما شود.

کاشی سه بعدی کف فضای نشیمن طرح آبشار

تولید کننده کاشی سه بعدی در طرح های جدید و متنوع

سرامیک سه بعدی و سرامیک طرح برجسته به طرح کهکشان در نشیمن

کاشی و سرامیک زیبا با طرح دلفین

یک طرح دریایی کاشی سه بعدی اجرا شده در حمام خانه

پنج تا از بهترین ترندها:

کاشی های برجسته: کاشی مستطیلی، کاشی زینتی، کاشی شیشه ای

طرح چوب: کفپوش طرح چوب در لمینت، وینیل و کاشی سرامیک در این چند سال همیشه جذاب بوده است

ضد آب: برای سالیان سال، کاشی تنها گزینه کفپوش ضد آب در دسترس بود. اما الان ۲۰۱۹ است یعنی الان می توانید وینیل، لمینت خریداری کنید.

کاشی سه بعدی راه پله طرح آبشار

مطلب پیشنهادی:

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد کاشی و سرامیک کسب کنید، مقاله”راهنمای انتخاب کاشی(همه چیز درباره کاشی و سرامیک)” را حتما بخوانید.

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

پل های ارتباطی ماناتایل (روی آیکون مورد نظر کلیک کنید)

مقالات مرتبط

صادرات کاشی و سرامیک به عراق - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به عراق

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک - ماناتایل

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک(روش آسان و کاربردی)

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی - ماناتایل

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

سرامیک یا موزاییک کدام ببرای کف حیاط بهتر است

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

علت-لق-شدن-سرامیک-کف

علت لق شدن سرامیک کف + راهکار تعمیر آن

بهترین کاشی و سرامیک

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک