داستان یک سرامیک

ما در مقاله ” داستان یک سرامیک ” موارد زیر را مطالعه می کنیم: مقدمه طراحی تحویل، جابجایی، ذخیره سازی اقدامات مقدماتی نصب حفاظت بازخورد و حفاظت رایج مقدمه پرداختِ سرامیک سیستمی شامل حداقل اتصالات بستر، چسب، سنگ، دوغاب و درز های حرکتی است. تمام مولفه ها به یک اندازه...

فهرست مطالب

تفاوت سرامیک پرسلان و سرامیک فول بادی

ما در مقاله ” داستان یک سرامیک ” موارد زیر را مطالعه می کنیم:

مقدمه

پرداختِ سرامیک سیستمی شامل حداقل اتصالات بستر، چسب، سنگ، دوغاب و درز های حرکتی است. تمام مولفه ها به یک اندازه مهم و مرتبط با یکدیگر هستند. باید در میان مولفه ها سازگاری کافی وجود داشته باشد، زیرا آنها فقط بصورت جمعی قادر به کار کردن هستند. سیستم اگر بدتر نباشد میتواند به اندازه ی ضعیف ترین مولفه قوی باشد.

بنابراین، طراحی، آماده سازی، نصب، حفاظت و نگهداری باید ویژگی های عملکرد هر یک از اجزای منفرد و همچنین شرایط محیطی موجود را که در طی مراحل نصب حاکم است را در نظر بگیرد. این ملاحظات در مورد فناوری ها و مواد جدید در طراحی برای ساخت و مونتاژ (DfMA) مانند ساخت پیش ساخته ی پیش سازی شده ی حجمی (PPVC) و واحد حمامِ پیش ساخته (PBU)، مشابه است. توصیه میشود برای تاسیسات سرامیک کاری در این فن آوری ها به راهنماهای مربوطه مراجعه شود.

با توجه به محدویت حجم، این راهنما روی نصب داخلی سرامیک کاری تمرکز خواهد کرد.

طراحی

جهت دستیابی به کارهای خوب کاشی کاری، در نظر گرفتن انتخاب مواد علاوه بر نصب مناسب و کنترل کیفیت بسیار مهم است. درک ویژگی های مواد انتخاب شده و همچنین سازگاری آنها با یکدیگر برای دستیابی به عملکرد مطلوب بسیار مهم است. جزئیات طراحی زیر باید در نظر گرفته شود:

انتخاب کاشی :

کاشیِ سرامیکی مخلوطی از خاک رس، مواد ماسه ای آهنی کوارتز و آب است. رس ها از زمین استخراج میشوند، شکل میگیرند و سپس رنگ میشوند. رس ها خشک شده و متعاقبا در دمای بسیار بالا در کوره ها سوزانده میشوند. کاشی های سرامیکی به دو شکل لعاب دار و بدون لعاب در می آیند. بخش اولیه ی کاشی، که بعنوان آجر شناخته میشود، میتواند بطور طبیعی رنگی باشد با سطوح طراحی شده که میتواند در یک پوشش براق یا مات لعاب بخورد. لعاب یک شیشه ی مایع است که بر روی آجر پخته میشود. بیشتر کاشی ها ی سرامیکی در زیر پوشش لعاب دار، دارای رنگ بدنه سفید یا قرمز هستند.

شکل  2.1a روند تولید کاشیِ سرامیکی استخراج شده از “طراحی و انتخاب مواد برای کیفیت-جلد2” را نشان میدهد.

روند ساخت کاشی های سرامیکی

روند ساخت کاشی های سرامیکی، شکل 2.1a

هنگامی که آجر و لعاب منبسط میشود و با سرعت های مختلف منقبض میشود، ترک های ظریف میتوانند بر روی سطوح لعاب دار ظاهر شوند. وقتی ترک ها بر روی سطوح لعاب دار ظاهر میشوند، به آن شکاف دار کردن میگویند. این پدیده ایست که در اثر تنش کششی بین لعاب و آجر ایجاد میشود. در کوره، اگر کاشی ها خیلی زود آتش بگیرند یا خیلی سریع خنک شوند، میتواند منجر به شماف دار شدن در نتیجه ی شوک حرارتی شود.

جدول 1 (زیر 2.1.5-معیار های انتخاب)  از SS483، طبقه بندی کاشی های سرامیکی با توجه به جذب آب و شکل گیری را نشان میدهد. پرس خشک و اکستروژن دو روش متداول در فرآیند فرم دهی برای تولید کاشی هستند. کاشی های فشرده شده و اکسترود شده را میتوان از کلیدهای مکانیکیِ پشت کاشی ها تشخیص داد. همانطور که در شکل2.1.b  و 2.1.c نشان داده شده است.

کلید مکانیکی در پشت کاشی فشرده ی خشک (شکل 1.2.b)

کلید مکانیکی در پشت کاشی اکسترود شده

کلید مکانیکی در پشت کاشی اکسترود شده (شکل 1.2.c)

پس از اینکه کاشی سرامیکی تولید شد، بر اساس ابعاد مورد نیاز برش داده میشود. برای برش کاشی های سرامیکی، تجهیزات مناسب لازم است.

انواع کاشی :

انتخاب کاشی به مکان، کاربرد مورد استفاده ی منطقه و بطور فزاینده ای در سال اخیر، به سازگاری با محیط زیست بستگی دارد. کاشی های سازگار با محیط زیست تحت طرح های زیر تضمین شده اند:

انواع مختلف کاشی شامل سرامیک، کاشیِ چینی، کاشی اصلاح شده، کاشی معدن (بدون لعاب) و غیره می باشد.

کاشی های چینی

نوعی از کاشی های همگن، از رس های نرم چینی تشکیل شده اند و در دمای بسیار بالاتری پخته میشوند. این کار باعث میشود کاشی های چینی استحکام بیشتر، تخلخل کمتر و در نتیجه در مقایسه با کاشی های سرامیکی در برابر رطوبت و لکه ها مقاومت بیشتری داشته باشند. کاشی های چینی دارای رنگ و خاصیت ثابت در تمام بخش های  کاشی هستند. آنها برای استفاده در هردو موقعیت داخلی و خارجی مناسب هستند. کاشی های چینی به دلیل تراکم و استحکامی که دارند، سخت تر برش می خورند.

کاشی اصلاح شده

به کاشی ای گفته میشود که تمام لبه ها به طور مکانیکی پرداخت شده باشند تا ابعاد ظاهری دقیق تری داشته باشد. برخلاف کاشی لبه دار کارخانه ای، کاشی اصلاح شده بعد از فرآنید پخت به سایز های مختلف برش داده میشود. این فرآیند یک لبه ی صاف و دقیق با زاویه 90 درجه ایجاد می کند. در نتیجه، میتوان کاشی ها را با اتصلات دوغاب سازگار قرار داد. اندازه ی اکثر کاشی ها( چه همگن چه سرامیک) ممکن است پس از پخت تا 1.0% تفاوت پیدا کند. اما تغییرات اندازه را میتوان به طور قابل ملاحظه ای از طریق فرآیند اره یا سنگ زنی پس از پخت کاشی به حداقل رساند.

کاشی های سرامیکی با قالب های بزرگ

در سالهای اخیر، کاشی های سرامیکی با قالب های بزرگ به بازار عرضه شد. در حالیکه سرامیک با مساحت بیش از 3600 سانتی متر مربع و لبه ی کاشی کمتر از 600 میلی متر تعریف شده است، کاشی سرامیکی با قالب بزرگ میتواند سطح مساحت بیشتر از 3600 مترمربع و لبه ی کمتر از 1.2 متر تعریف شود. ضخامت این کاشی ها به نوع و منطقه ی مورد استفاده بستگی دارد. آنها در انواع گسترده ای از سبک ها و طرح های مشابه سطحی که از بتن و سنگ تا چینی با جلای بسیار متغییر است، ارائه میشوند. کاشی های سرامیکی در هر سبک و رنگی که کاشی های معمولی هستند، موجود است.

نوع دیگری از کاشی با اندازه ی بزرگ وجود دارد که به بعنوان پنل سرامیکی بزرگ شناخته میشود (شکل2.1.4). یک پنل سرامیکی مساحتی بیش از 1 مترمربع و لبه ی بیش از 1.2 متر دارد. پنل بزرگ و نازک را میتوان در طول 3 متر و عرض 1.5 متر تهیه کرد. آنها همچنین میتوانند فایبرگلاس محکم که بصورت مکانیکی روکش و خمیده شده، باشند.

محدودیت سرامیک با اندازه ی بزرگ این است که دیوار و کف باید یکنواخت و یکدست باشند. بنابراین استفاده از چسب مناسب و لایه ی زیرین بسیار مهم است. توصیه میشود هنگام انتخاب چسب برای پنل های بزرگ با تهیه کننده ی چسب مشورت کنید. عرض اتصالات دوغاب نیز باید باید با ابعاد کاشی سازگار باشد.

پنل با قالب بزرگ

پنل با قالب بزرگ- اندازه میتواند به طول 3.6 متر، عرض 1.5متر با ضخامت فقط 6 میلی متر باشد. (عکس 2.1.4)

معیارهای انتخاب :

قبل از شروع کاشی کاری، اطمینان از اینکه کاشی های انتخاب شده قادر به مطابقت با مشخصات پروژه هستند مهم است. جدول 2.1.5 راهنمایی در مورد معیار های انتخاب را ارئه میدهد.

جدول2.1.5: معیار های انتخاب کاشی سرامیکی

بسترسازی چسبنده :

بسترسازی به ملات یا بطور کلی چسب”بستر نازک”، ملات بستر ضخیم یا بستر هموار کننده گفته میشود که بصورت ورقه یا پخش کردن مواد روی سطح است. (عکس2.2).

بسترسازی چسبنده

بسترسازی چسبنده (عکس2.2)

انواع چسب :

مطابق با استاندارد ENN 12004\12002 و ISO 13007-1، چسب های کاشی به 3 دسته ی اصلی تقسیم میشوند:

انتخاب چسب :

برخی از کاشی های سرامیکی بسیار جاذب هستند. انتخاب چسب درست برای اطمینان از عملکرد آن، یعنی محدود کردن جذب آب از چسب به کاشی، مهم است.

هیچ فرمولی از چسب وجود ندارد که تمام کاشی ها و زیرلایه ها سازگار باشد. توجه به این نکته مهم است که بسته به صلاحیت فنی فرمولاتور و استراتژی بازاریابی، محصولات متعلق به یک نوع چسب میتوانند بطور چشمگیری عملکرد متفاوت داشته باشند. جدول 2.2.2.a  و 2.2.2.b پیشنهاداتی در مورد انتخاب چسب ها ارائه میدهد.

جدول2.2.2.a: معیار های انتخاب چسب

جدول2.2.2.b انواع بستر

خصوصیات دوغاب ها :

عرض پیوندگاه کاشی ها فقط مولفه ای برای طراحی نیست. تحمل ساخت کاشی ها نیز باید در نظر گرفته شود. بعنوان مثال، هنگام استفاده از کاشی هایی با ابعاد دقیق تر(مثلا کاشی های فشرده ی خشک)، عرض اتصال میتواند کوتاه تر از موقع استفاده از کاشی هاییکه ابعاد آنها دقیق نیست( مثلا کاشی های اکسترود شده) باشد.

طبق استاندارد BS 5385-3:2014 عرض پیوندگاه نباید بیشتر از ضخامت کاشی باشد. در صورتیکه اتصالات عریض تری برای ایجاد بی نظمی ابعادی در کاشی ها، حفظ کنترل مقیاس یا تامین جلوه های زینتی لازم باشد، شرایط گسترده تری وجود دارد. عمق اتصالات دوغاب باید حداقل 3/2 (دو سوم) ضخامت کاشی باشد.

درحالیکه ممکن است حداقل عرض اتصالات بین کاشی های دیواری و کف متفاوت باشد، استفاده از یک عرض اتصال یکسان، روش خوبی است. این کار باعث میشود که اتصالات در تمام کاشی های دیواری و کف ثابت و مستقیم باشند.

دوغاب ماده ایست که برای پر کردن شکاف بین کاشی ها و تقویت کردن آنها استفاده میشود که به انواع سیمانی و رزین واکنش طبقه بندی میشود. آنها باید ظرافت و استحکام مناسبی داشته باشند تا با عرض اتصال طراحی شده سازگار باشند، درنتیجه دوغاب میتواند مفاصل را با موفقیت پر کند. انتخاب دوغاب مناسب به اندازه ی انتخاب کاشی و چسب مناسب مهم است. توصیه میشود قلب از شروع کار، سازکاری دوغاب با کاشی آزمایش شود. جدول2.3 راهنمایی در مورد معیارهای انتخاب بر اساس استانداردهای BS EN13888 و ISO 13007-3 را ارائه میدهد.

جدول2.3: معیارهای انتخاب دوغاب

دسته بندی دوغاب ها :

دو نوع طبقه بندی دوغاب بر اساس استاندارد های EN 13888 و ISO 13007-3 وجود دارد:

دوغاب قابل مشاهده است و میتواند ضدآب باشد. با این حال، در اکثر دوغاب های بر پایه سیمان پرتلند، آب یا سایر مایعات به دلیل داشتن منافذ مویرگی، هنوز هم میتوانند در مفاصل جذب شوند. جدول 2.3.1 انواع مختلف دوغاب و کاربرد های آن را توصیف میکند.

جدول2.3.1 : انواع مختلف دوغاب و کاربرد ها

معیارهای عملکرد دوغاب :

جدول2.3.2.a: راهنمای عملکرد دوغاب برایCG براساس استاندارد های EN 13888و ISO 13007-3

جدول2.3.2.b: راهنمای عملکرد دوغاب برای RG براساس استاندارد های EN 13888وISO 13007-3

اتصالات در منطقه ی درب :

اتصالات قاب درب به کف و دیوار باید مرتب، بدون شکاف و محکم باشد (شکل2.3.1.a). زمانیکه بسته است، فاصله ی بین درب و کف باید مرتب و یکدست باشد. محل اتصال در قسمت جداکنده ی کف (شکل 2.3.1.b) نیز باید در سراسر مرتب و یکدست باشد.

اتصالات تمیز و مرتب در جداکننده ی کف واحد تکمیل شده

اتصالات تمیز و مرتب در جداکننده ی کف واحد تکمیل شده (شکل2.3.1.b)

کاشی برش خورده بطور دقیق در قاب درب

کاشی برش خورده بطور دقیق در قاب درب (شکل2.3.1.a)

اتصالات حرکتی :

اتصالات حرکتی برای همساز کردن حرکت در مناطق بزرگ متوالیِ پرداخت شده، یا بین  اجزای مجاور ساختمان( بعنوان مثال دیوار آجری و ستون بتنی) و لایه های غیر مشابه ارائه میشوند. آنها میتوانند:

جنس میله ی نگهدارنده در اتصالات حرکتی باید با  درزگیر استفاده شده سازگار باشد. همچنین باید انغطاف پذیر، قابل فشرده شدن بدون فشار آوردن به درزگیر باشد.

درزگیر باید بتواند مقدار حرکت مورد انتظار را بدون از دست دادن چسبندگی به کناره های اتصالات را تطبیق دهد و همچنین بتواند در برابر شرایط عادی کار که بر روی نصب موثر است مقاومت کند. برای مثال مقاومت در برابر آب و در صورت وجود، نور فرابنفش.

طراح، هنگام مشورت با تهیه کننده/سازنده، تشویق میشود تا اتصالات حرکتی را مشخص کرده و مکان ها و جزئیاتِ نقشه ها و مشخصات را نشان دهد. جدول2.4 راهنمایی در مورد محل اتصال مفصل و عرض مفصل مناسب آنها را نشان میدهد.

جدول2.4: محل اتصالات حرکتی و عرض مفصل مناسب آنها

برنامه ریزی چیدمان کاشی :

طراح باید طرح بندی ای از کاشی را آماده کند که در آن حداقل عرض اتصال و تحمل کاشی را در نظر گرفته باشد.

 طرح بندی کاشی باید با در نظر گرفتن سایز کاشی های مورد استفاده و شکل منطقه ی کاشی کاری باشد. باید دقت شود تا تعداد کاشی هایی که برای تاثیر بصری رضایت بخش نیاز به برش دارند به حداقل برسد. کاشی های برش خورده باید در گوشه هایی که کمتر در معرض دید هستند قرار بگیرند. عرض آنها باید بیشتر از نصف سایز کاشی باشد.

برای چک کردن مربع بودن کاشی و اختلاف سایز قبل از خواباندن آن، جهت کم کردن اتصالات ناسازگار در حین نصب، از V-Box استفاده میشود. در حین کار با کاشی ها، باید از نظر بصری نقص های کاشی، صدمات، لکه ها و متناقض بودن تناژ نیز بررسی شود. V-Box با توجه به سایز کاشی ها میتواند تغییر کند.

شکل 2.5 استفاده از V-Box برای برسی مربع بودن و تفاوت سایز کاشی ها را نشان میدهد.

استفاده از V-Box جهت بررسی مربع بودن و تفاوت های سایز (شکل2.5)

قبل از شروع هر اقدامی در کاشی کاری، بررسیِ اینکه تمام اقدامات به درستی در نقشه ی کارگاهیِ تایید شده، گنجانده و هماهنگ شده، مهم است.

برای اطمینان از اینکه درخواست های مالک، به ویژه در خصوص مجوز های قابل قبول، کاملا دریافت شده است، پیمانکار موظف است قبل از انجام اقدامات کاشی کاری،  یک واحد ماکت برای تایید مالک تهیه کند. این توافق نامه پیمانکار اصلی و سایر پیمانکاران را قادر می سازد تا سطح دقیق کیفیتی را که انتظار میرود ارائه دهند را بدانند. ماکت همچنین تمام طرفین را قادر میسازد تا طرح، جزئیات و سازگاری مواد مختلف را تایید کنند.

محیط های مرطوب :

مناطق مرطوب، مناطقی در داخل ساختمان هستند که در معرض آب پاشی یا خیس شدن مستقیم قرار دارند. این مناطق معمولا با مجاری خروجی نصب شده و منبع آب ورودی آنها نیز تامین شده است. هنگام انتخاب کاشی ها در مناطق مرطوب، بکارگیریِ توصیه های متصدی مهم است.

شیب در مناطق مرطوب باید مطابق با مشخصات و به سمت خروجی تخلیه قرار گیرد. شیب ممکن است بسته به محصور بودن منطقه یا قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی رو باز و میزان استفاده از فضا متغییر باشد. جهت و شیب سقوط نیز باید برنامه ریزی شده و در نقشه ها نشان داده شود. شیب ناکافی، خواب ناهموار کاشی و ناهمواری زمین، ممکن است منجر به ایجاد حوضچه ی آب روی کاشی شود.

ضدآب کردن :

ناتراواسازی(ضدآب سازی)، به محافظت طبیعی از کاشی کاشی ها در برابر خسارات ناشی از بالارفتن رطوبت و یا تماس مستقیم با آب، مانند مححفظه ی دوش اشاره دارد.

افزایش مداوم رطوبت به دلیل عملکرد مویرگی باید توسط یک عایق بخار مناسب در زیر سنگ کف و یا هر نوع ضد رطوبت در دیوار، جلوگیری شود.

پرداخت کاشی، حتی وقتی مفاصل آن با دوغاب نفوذناپذیر پذیر هم پر شده باشد، نمیتواند مانع عبور آب شود. در مناطق مرطوب، همیشه باید غشای ضدآب نصب شود تا از نفوذ آب به مناطق همسایه و پایین جلوگیری شود. آب محبوس شده بین غشای ضدآب و لایه کاشی، تنها با عبور از لایه کاشی میتواند تبخیر شود.

نوع مواد ضدآبی که سالها برای مناطق مرطوب استفاده میشده، با ضدآب سیمانی که در سالهای اخیر معمولا استفاده میشود، تکامل یافته است. مخلوط کردن و استفاده از آن آسان است و به راحتی از طریق تهیه کنندگان در دسترس است. برای اطمینان از ترکیب دقیق مواد، لطفا دستورالعمل های سازندگان را دنبال کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد عایق رطوبتی در مناطق مرطوب، به راهنمای ترفندهای خوب صنعت- ضدآب برای مناطق مرطوب داخلی، سری های پیشرفت CONQUAS®، مراجعه شود.

غشای ضد آب در مناطق مرطوب

غشای ضد آب در مناطق مرطوب. (عکس2.7)

تحویل، جابجایی، ذخیره سازی

کاشی های سرامیکی :

کیفیت کاشی های تحویل داده شده باید مانند نمونه های انتخاب شده توسط مالک یا طراح باشد. تائید کشور مبداء کاشی و بررسی ظاهر سطح کاشی هنگام تحویل به محل مهم است. هیچگونه ترک یا تراشه ای نباید یافت شود. ابعاد کاشی ها باید طبق مشخصات پروژه باشد. برای جلوگیری از ایجاد لکه در طول ذخیره سازی، کاشی ها باید بسته بندی شده و در بسته های اصلی خود در زمین خشک، سفت و هموار نگهداری شوند. آنها باید روی پالت ها نگهداری شوند تا از خسارات نای از رطوبت جلوگیری شود.

عکس های زیر (شکل3.1.a تا 3.1.d) روش های خوبی را برای حمل و نقل و ذخیره سازی نشان میدهند.

نقل و انتقال مواد به محل

نقل و انتقال مواد به محل

(شکل3.1.a)

بارگیری مواد از جرثقیل

بارگیری مواد از جرثقیل

(شکل3.1.b)

ارسال مواد برای ذخیره سازی

ارسال مواد برای ذخیره سازی

(شکل 3.1.c)

انبارکردن کاشی های سرامیکی

انبارکردن کاشی های سرامیکی

(شکل3.1.b)

قرار دادن کاشی ها/پنل ها با فرم بزرگ روی قاب A روش خوبی برای جلوگیری از تاب برداشتن است(شکل3.1.e).

نگهداری و حمل با استفاده از قاب A. (شکل3.1.e)

استفاده از قاب(شکل3.1.e و3.1.f) ممکن است برای حمل و نصب کاشی های با اندازه ی بزرگ مورد نیازباشد.

حمل کاشی بزرگ با استفاده از قاب

حمل کاشی بزرگ با استفاده از قاب (شکل3.1.f)

مواد بستر، چسب و دوغاب :

برای اطمینان از سازگاری مواد بستر با کاشی و بستر، دقت بیشتری نیاز است. علاوه بر این، دوغاب استفاده شده باید با کاشی و مواد بستر کاشی سازگار باشد. در صورت لزوم، مناسب بودن این مواد باید توسط تولیدکننده بررسی شود.

مواد بستر، چسب و دوغاب باید در بسته بندی اصلی تحویل و نگهداری شود تا اطمینان حاصل شود که مهر و موم ها و برچسب ها تا زمان استفاده اسلم باقی مانده اند. مواد باید برابر صدمه یا آلودگی توسط آب، رطوبت، گرمای بیش از حد، مواد خارجی یا سایر دلایل محافظت شوند. بسته ها یا پالت ها نباید مستقیما روی سطح بتن یا زمین قرار بگیرند، بلکه باید بالاتر از سطح تکیه گاه باشند تا از آلودگی یا لکه دار شدن توسط هرگونه جسم خارجی که در اطراف بسته ها/پالت ها است، جلوگیری شود(شکل3.2).

امکانات نگهداری خشک و تهویه باید در محل فراهم شود تا دامنه دما در سطوح مناسب توصیه شده توسط تولیدکنندگان حفظ شود.

نگهداری مناسب چسب ها

نگهداری مناسب چسب ها (شکل3.2)

اقدامات مقدماتی

آماده سازیِ سطح :

سطح بستر باید فاقد هرگونه آلودگی، گردوغبار، روغن، چربی یا سایر آلاینده ها باشد. تمام بستر های بتنی نیز باید از مقاومت و استحکام کافی برای اطمینان از اتصال خوب برخوردار باشند.

هرگونه ماده ی شل و سست باید توسط پاک کننده ی فشار بالا یا آب فشان زدوده شود. عکس ها (شکل4.1.a  تا 4.1.f ) برخی از اقدامات آماده سازی سطح قبل از کارگذاری سیمان یا گچ را نشان میدهند.

از بین بردن برآمدگی بتن (شکل 4.1.a)

تمیز کردن سطح با آب

تمیز کردن سطح با آب (شکل 4.1.b)

تمیز کردن سطح با جارو

تمیز کردن سطح با جارو (شکل 4.1.c)

بررسی هموار بودن سطح

بررسی هموار بودن سطح (شکل 4.1.d)

بررسی فرسودگی بستر (شکل 4.1.e)

بررسی میزان رطوبت (شکل 4.1.f)

بارگذاری سیمان/دوغاب کف :

سیمان کاری کف :

برای کف، جاییکه سیمان کاری مورد نیاز است، میتوان سیمان مخصوص بسته بندی شده را در نظر گرفت که دارای کیفیت ثابتی از مخلوط ملات است.

بر اساس دوره ی توصیه شده توسط تولیدکنندگان، قبل از شروع کاشی کاری باید به سیمان ها اجازه ی عمل آوری داده شود. بعد از عمل آمدن، رطوبت باید بررسی شود. میزان رطوبت مجاز، به نیاز پروژه بستگی دارد. برای اطمینان از سالم بودن سطح سیمان کاری، هرگونه فرسودگی یا ترک باید اصلاح شود. یکنواختی کف نیز باید بررسی شود. قبل از کاشی کاری نباید از حدِ تحمل بیش از 3 میلیمتر شکاف در 2 متر تجاوز کرد. این قدرت تحمل، قابل جمع شدن در کل محدوده ی کف نمیباشد. برای اصلاح یکنواختی کف، ممکن است به سیمان خودهموارساز نیاز باشد. برای سیمان ضخیم تر از 50 میلیمتر، باید یک توری فلزی غیراکسید کننده، بعنوان تقویت کننده در وسط قرار گیر تا ترک های سطحی سیمان را کاهش دهد. پایه های ملات سیمانی کف باید حداقل 7 روز قبل از قرار دادن کاشی ها ی کف، عمل آوری شوند.

عکس های زیر(تصویر 4.2.1.a تا 4.2.1.e) روند بارگذاری سیمان کف را نشان میدهند.

گیره های تراز برای اطمینان از یکنواختی وهموار بودن سطح

گیره های تراز برای اطمینان از یکنواختی وهموار بودن سطح (شکل 4.2.1.a )

آماده سازی گیره های تراز کف قبل از سیمان کاری

آماده سازی گیره های تراز کف قبل از سیمان کاری (شکل 4.2.1.b)

با استفاده از یک قلم مو یا غلتک، یک لایه دوغاب و ملات سیمانی بملاید (شکل 4.2.1.c)

سطح ماسوره را با ماله ی چوبی/ آلومینیومی بلافاصله به سطح صاف برسانید

سطح ماسوره را با ماله ی چوبی/ آلومینیومی بلافاصله به سطح صاف برسانید (شکل 4.2.1.d)

سیمان کاری را به پایان برسانید

سیمان کاری را به پایان برسانید. (شکل 4.2.1.e)

میزان رطوبت (MC) بستر :

قبل از نصب کاشی های سرامیکی، باید اطمینان حاصل کرد که بستر کاملا به عمل آمده است. بستر میتواند زمین هموار یا تخته ی بتنی باشد( سیستم بسترسازی بدون ملات). عمل آوری کامل، برای دستیابی به تعادل رطوبت نسبی بستر بسیار مهم است. این کار حرکت رطوبت بین بستر سرامیک و مفاصل را به حداقل می رساند. اگر سرامیک روی بستری که کامل به عمل نیامده نصب شود، حرکت رطوبت ممکن است باعث از بین رفتن چسبندگی چسب سیمانی یا لک شدن اتصالات شود. برای آزمایش رطوبت بستر، روش های مختلفی وجود دارد که ممکن است غیر تخریبی یا تخریبی باشد.

یکی از این روش ها بررسی رطوبت نسبی(RH) بتن است. این کار 24 ساعت قبل از آزمایش و درزگیری، با ایجاد سوراخ های کوچک در بستر بر اساس مشخصات تستر انجام میشود. خواندن عدد داخل حفره بعد از 24 ساعت، نشان دهنده ی میزان رطوبت(RH) بتن است. بهترین حالت داشتن رطوبت در محدوده ی 40% تا 70% است.

چک کردن RH با سوراخ کردن (شکل 4.2.2.a)

چک کردن میزان رطوبت بستر (شکل 4.2.2.b)

روش متداول مورد استفاده در سنگاپور، اندازه گیری میزان رطوبت بستر است. این کار با قرار دادن دستگاه اندازه گیری روی سطح بستر انجام میشود. میزان رطوبت سطح باید کمتر از 6% یا همانی باشد که توسط تولیدکننده ی کاشی مشخص شده.

دوغاب دیوار :

دوغابی که معمولا استفاده میشود بر پایه ی سیمان است. مشابه سیمان کف، دوغاب نیز باید براساس دوره ای که تولیدکنندگان توصیه کرده اند، با هوا عمل آوری شود. بررسی هاییکه برای کف ذکر شده، به همین ترتیب برای دیوار نیز باید انجام شود.

در دوغاب زدن دیوار، اگر ضخامت دوغاب بیش از 20 میلیمتر باشد، باید نوار ها فلزی غیراکسید شونده ی محکم کننده اضافه شوند.

قبل از قرار دادن کاشی، حداقل به مدت 7 روز اجازه دهید تا دوغاب عمل آوری شود.

پیمانکار M&E باید کار های نهفته در دیوار را با مشخص کردن مکان آنها در سطح دوغاب شناسایی کند. این عمل بعوان یک اقدام پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت به خدمات نهفته ناشی از کارهای بعدیِ نصب است.

تنظیم کاشی کاری :

مهم است که تنظیم خطوط کاشی( تصویر 4.3.aو 4.3.b) مطابق با نقشه ی تصویب شده ی تنظیم کاشی باشد. باید دقت شود تا تعداد کاشی هایی که برای جلوه های بصری نیاز به برش دارند به حداقل برسد. در مواردی که برش کاشی ضروری است، باید قبل از قرار دادن کاشی، موقعیت کاشی های برش خورده برنامه ریزی و علامت گذاری شده باشد. کاشی های برش خورده باید در محل هایی که کمتر در معرض دید هستند قرار بگیرند.

پیمانکاران باید قبل از شروع کاشی کاری، راه های فاصله گذاری در سطوح (مانند ورودی ها) را تعبیه کنند.

قراردادن نقاط برق و تعویض در لبه ی کاشی ها، روش خوبی برای به حداقل رساندن برش کاشی ها است.

تنظیم کاشی دیوار (شکل 4.3.a)

تنظیم کاشی کف

تنظیم کاشی کف (شکل 4.3.b)

نصب

چسب کاری کف-آماده سازی مواد :

برای جلوگیری از عملکرد ضعیف و خرابی، چسب ها باید با نسبت های ثابت مخلوط شوند. در صورت لزوم، هنگام استفاده از محصولات انحصاری باید دستورالعمل های سازنده رعایت شود، مخصوصا برای نسبت های اختلاط، روش کار و زمان ذوب شدن. عکس های زیر( 5.1.aتا 5.1.d) روند آماده سازی را نشان میدهد.

مقدارآب یا لاتکس مایع اضافه شده طبق دستورالعمل

مقدار آب یا لاتکس مایع اضافه شده طبق دستورالعمل (شکل 5.1.a)

اضافه کردن پودر به ظرف طبق دستورالعمل

اضافه کردن پودر به ظرف طبق دستورالعمل (شکل 5.1.b)

همزدن با همزن برقی (شکل 5.1.c)

مخلوط چسب آماده برای استفاده

مخلوط چسب آماده برای استفاده (شکل 5.1.d)

جدول5.1 : آماده سازی سطح برای انواع مختلف بستر ها

بارگذاری کاشی ها :

هنگام کاشی کاری باید نور کافی فراهم باشد. کاشی هایی که کمی از تراز خارج شده اند، هنگامی که نور روی آنها می افتد، بد نشان داده میشوند.

برای تابلو ها یا کاشی های بزرگ، باید چسب را روی هر دو سطح رویی و زیرین اعمال کرد تا از پوشش کافی و مناسب کاشی ها اطمینان حاصل شود.

هنگام نصب پنل های سرامیکی بزرگ روی دیوار، استقاده از یک قاب آلومینیومی با پد مکش توصیه میشود.

تمیز کردن سرامیک برای از بین بردن خاک و گرد وغبار قبل از بارگذاری (شکل 5.2.a)

ماله کشی چسب با ماله ی دندانه دار

ماله کشی چسب با ماله ی دندانه دار (شکل 5.2.b)

چسب کاملا مالیده شده (شکل 5.2.c)

استعمال چسب روی سطح پشتی کاشی

استعمال چسب روی سطح پشتی کاشی (شکل 5.2.d)

استفاده از پتک برای ضربه زدن روی کاشی جهت پوشش دهی مناسب چسب بین لایه پشتی و کف کاشی 1
استفاده از پتک برای ضربه زدن روی کاشی جهت پوشش دهی مناسب چسب بین لایه پشتی و کف کاشی 2

استفاده از پتک برای ضربه زدن روی کاشی جهت پوشش دهی مناسب چسب بین لایه پشتی و کف کاشی (شکل 5.2.e)

بررسی پوشش چسب در حین کاشی کاری

بررسی پوشش چسب در حین کاشی کاری (شکل 5.2.f)

بررسی یکنواختی و روی هم نبودن لبه ها بعد از گذاشتن هر کاشی

بررسی یکنواختی و روی هم نبودن لبه ها بعد از گذاشتن هر کاشی (شکل 5.2.g)

جداکننده ی پلاستیکی برای اتصال یکدست

جداکننده ی پلاستیکی برای اتصال یکدست (شکل 5.2.h)

تصاویر زیر(5.2.i تا 5.2.l)روند کاشی کاری دیوار را نشان میدهند.

استعمال چسب روی دیوار با ماله ی دندانه دار

استعمال چسب روی دیوار با ماله ی دندانه دار (شکل 5.2.i)

استعمال چسب روی سطح پشتی کاشی

استعمال چسب روی سطح پشتی کاشی (شکل 5.2.j)

نصب کاشی روی دیوار

نصب کاشی روی دیوار (شکل 5.2.k)

استفاده از پتک پلاستیکی برای ضربه زدن بعد از بارگذاری جهت یکنواختی

استفاده از پتک پلاستیکی برای ضربه زدن بعد از بارگذاری جهت یکنواختی (شکل 5.2.l)

برای به حداقل رساندن روی هم گرد لبه ی کاشی ها هنگام نصب، باید از یک سیستم هموارکننده مناسب کاشی استفاده شود(شکل5.2.m). سیستم هموارکننده ی کاشی با عملکرد 2 در 1 که بعنوان فاصله دهنده ی کاشی نیز عمل میکند، در بازار موجود است. این سیستم به کاهش یا از بین بردن نیاز به تراز کردن لبه ها و اطمینان از سازگاری عرض اتصال کمک میکند. میتوان از چنین سیستم های تسطیح کننده برای مواردی استفاده کرد که هنگام بارگذاری کاشی ها یا پنل های بزرگ ممکن است روی هم گرد لبه ها در الگوهای بسیط تر اتفاق بیوفتد.

انواع سیستم های تسطیح کننده ی کاشی

انواع سیستم های تسطیح کننده ی کاشی

دوغاب زدن :

دوغابکاری را میتوان پس از تنظیم چسب کاشی انجام داد. روش ها مخلوط کردن خمیر دوغاب سیمانی از پیش بسته بندی شده باید مطابق با دستورالعمل تولیدکننده باشد. برای پر کردن مفاصل نباید از ترکیب خشک یا نیمه خشک استفاده کرد.

اتصالات باز، گردوغبار و مواد مضر را جمع می کنند و بنابراین کیفیت دوغابکاری را کاهش میدهند. از این رو توصیه میشود در اسرع وقت مفص دوغاب پر شود. برای دستیابی به رنگ مورد نظر، توصیه میشود یک مکان، بعنوان مثال: اتاق خواب، آشپزخانه و…، با استفاده از همان نسبت مخلوط، دوغابکاری شود. اتصالات کاشی باید کاملا با خمیر دوغاب پر شود.

برای تنطیم شدن، باید به دوغاب زمان کافی داده شود.دوغاب مازاد باید با ابزار مناسب تمیز شود. برای بیشتر دوغاب سازی، یک اسفنج سلولزی سخت و مرطوب و اب تمیز باید کافی باشد. پس از فرآیند تمیز کردن، قبل از اینکه تردد انجام شود، باید از دوغاب به اندازه ی کافی محافظت ود تا تنظیم و سفت شود.

عکس های زیر(5.3.a تا 5.3.d) فرایند دوغابکاری را نشان میدهند.

آماده سازی سطح برای دوغابکاری

آماده سازی سطح برای دوغابکاری (شکل 5.3.a )

اتصالات دوغاب که با مخلوط دوغاب پر شده

اتصالات دوغاب که با مخلوط دوغاب پر شده (شکل 5.3.b)

پر کردن مفاصل دوغاب

پر کردن مفاصل دوغاب (شکل 5.3.c)

تمیز کردن دوغاب مازاد

تمیز کردن دوغاب مازاد (شکل 5.3.d)

نصب اتصالات حرکتی :

عمق اتصالات حرکتی باید طبق مشخصات تولیدکننده ی درزگیر، توسط مواد پر کننده ی مناسب(بعنوان مثال: تخته فومی پلی استایرن) و میله ی پشتی فشرده با منافذ بسته کنترل شود.

اتصالات باید توسط درزگیر با دوام کافی و فاکتور تطبیق حرکت(MAF) مهروموم شود. بهتر است که توصیه های سازنده ی درزگیرف بطور دقیق رعایت شود.

بازرسی کارهای تکمیل شده :

کار های انجام شده باید مورد بازرسی قرار گیرند تا اطمینان حاصل شود که مطابق علامات و استاندارد های مشتری انجام شده است. جدول5.5 چک لیست بازرسی از برای بازرسی نهایی از کار های کاشی کاری را نشان میدهد.

مطلب پیشنهادی:

مقاله رایگان “عیب های کاشی

حفاظت

کنترل شرایط محیطیِ مکان باید پس از اتمام کاشی کاری، تا زمانی که طولانی ترین زمان عمل آمدن مواد سپری شد، حفظ شود.

پس از اتمام، به مدت 4 روز هیچگونه ترددی روی کاشی مجاز نیست. پس از 4 روز، فقط تردد کم و سبک برای 10 روز دیگر مجاز است. حفاظت از کاشی های کف باید بلافاصله پس از اتمام کار و اصلاح نقص و تمیز کردن سطح، انجام شود. کار هایی که باعث ایجاد لزرش شدید در اطراف منطقه ی تکمیل شده میشود نیز باید در طول فرآیند عمل آوری ممنوع باشد.

ناحیه ی تکمیل شده باید با محافظت کافی پوشانده شود تا از آسیب دیدن جلوگیری شود. برای مناطقی که تردد زیاد دارند باید از مواد محافظتی قویتر استفاده شود.

همچنین مهم است که برای جلوگیری از خسارت و اقدامات غیرضروری، پیمانکاران بین کار ها ارتباط برقرار کنند و هماهنگی های لازم را انجام دهند. برنامه ریزی برای بازه ی زمانی کار در دستیابی به پروسه ی عمل آوری ایده آل و جلوگیری از تداخل کار ها، مفید است.

مواد محافظتی فقط قبل از تحویل به صاحب ملک زدوده میشوند. عکس های زیر(6.a  تا 6.d) برخی از اقدامات خوب برای محافظت از کاشی را نشان میدهند.

بارگذاری مواد حفاظت کننده روی کف تکمیل شده

بارگذاری مواد حفاظت کننده روی کف تکمیل شده (تصویر 6.a)

بارگذاری مواد حفاظت کننده روی کف تکمیل شده 2

بارگذاری مواد حفاظت کننده روی کف تکمیل شده (تصویر 6.b)

بارگذاری مواد حفاظت کننده روی کف تکمیل شده 3

بارگذاری مواد حفاظت کننده روی کف تکمیل شده (تصویر 6.c)

ورود برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کاشی های تکمیل شده

ورود برای جلوگیری از آسیب رسیدن به کاشی های تکمیل شده (تصویر 6.d)

حفاظت از تغییر وضع(6.e) در محیط دیواره، مقاومت را بهبود می بخشد و پارگی، لک شدن و آسیب دیدگی در گوشه ها را کاهش میدهد. همپوشانی مناسب ورق محافظ برای دستیابی به سیستم محافظت صحیح از کف مهم است.

حفاظت از تغییروضع در حاشیه ی دیوار

حفاظت از تغییر وضع در حاشیه ی دیوار (تصویر 6.e)

بازخورد و حفاظت رایج

بازخورد معمولی :

برای دستیابی به یک کاشی کاری خوب، همه ذینفعان باید بازخورد رایح مربوط به نصب کاشی و نحوه ی جلوگیری از آنها را درک کنند. کارگران باید ماهر باشند و به صنعتگری خود افتخار کنند.برای مشکلات معمول مانند لبه های ترک خورده یا روی هم گرد، در صورت غیرقابل قبول دانستن شرایط قراردادی، ممکن است مجبور به تعوسض یا تعمیر کاشی ها شوید.

موارد زیر برخی از بازخورد رایج الامکان است.

حفاظت :

قبل از واگذاری اموال به مالک، اطمینان از تمیز بودن کاشی ها و عدم وجود تیرگی در دوغاب مهم است. آب گرم وتمیزکننده ی PH خنثی برای تمیز کردن و نگهداری منظم توصیه میشود.

مطلب پیشنهادی:

برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد کاشی و سرامیک کسب کنید، مقاله”راهنمای انتخاب کاشی(همه چیز درباره کاشی و سرامیک)” را حتما بخوانید.

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

0 0 رای ها
امتیاز بدهید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

فایل PDF این مقاله را رایگان دانلود کنید!

اشتراک گذاری این مقاله

پل های ارتباطی ماناتایل (روی آیکون مورد نظر کلیک کنید)

مقالات مرتبط

صادرات کاشی و سرامیک به عراق - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به عراق

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک - ماناتایل

نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک(روش آسان و کاربردی)

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به روسیه

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه - ماناتایل

صادرات کاشی و سرامیک به ترکیه

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راهنمای جامع راه اندازی فروشگاه کاشی و سرامیک

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی - ماناتایل

راه های جذب مشتری در مغازه کاشی فروشی

سرامیک یا موزاییک کدام ببرای کف حیاط بهتر است

برای کف حیاط سرامیک بهتر است یا موزاییک؟

علت-لق-شدن-سرامیک-کف

علت لق شدن سرامیک کف + راهکار تعمیر آن

بهترین کاشی و سرامیک

همه چیز در مورد بهترین کاشی و سرامیک